NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Jednego dnia czterech kierowców utraciło prawo jazdy na trzy miesiące

Policjanci włocławskiego ruchu drogowego, w tym grupy SPEED zatrzymali cztery prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mundurowi zatrzymali im prawa jazdy na trzy miesiące oraz ukarali wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci podczas swojej służby podejmują wiele działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu. Wśród tych działań jest także kontrola prędkości, bowiem nadmierna szybkość jest jedną z przyczyn poważnych zdarzeń drogowych.

W piątek (02.09.2022) funkcjonariusze ruchu drogowego, wśród których byli także mundurowi z grupy SPEED, zatrzymali czterem kierowcom prawa jazdy. Powodem zatrzymania tych dokumentów było znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym – o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały przepisy.
Do zbyt szybkiej jazdy doszło w powiecie włocławskim. Policjanci ujawnili 3 takie wykroczenia w Szpetalu Górnym i 1 w Skokach Dużych.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 18-letni kierowca vw, który po godzinie 8 przekroczył dopuszczalną prędkość w miejscowości Szpetal Górny (gm. Fabianki) o 88 km/h. W miejscu kontroli powinien jechać z maksymalną prędkością do 50 km/h, a jechał 138 km/h.

Za powyższe wykroczenie mundurowi zatrzymali wszystkim kierującym prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz tego funkcjonariusze zgodnie z przepisami ukarali kierowców mandatami -rekordzistę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a pozostałych mandatami w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

KMP Włocławek