NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Jazda na podwójnym gazie w weekend.

Sześciu nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci włocławskiej Policji w ciągu minionego weekendu. Wszyscy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (14.09.) po godzinie 23 w Mikanowie, gdzie funkcjonariusze nie pozwolili na dalszą jazdę rowerzyście. Po sprawdzeniu okazało się, że 38-letni mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

W sobotę (15.09.)w godzinach rannych przy ulicy Kaliskiej mundurowi zatrzymali 38-letniego włocławianina kierującego rowerem. W tym przypadku wyszło na jaw, że kierujący rowerem miał 1,7 promila alkoholu.

Natomiast niedziela (16.09.) dla czterech kierujących pod wpływem alkoholu zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów. Pierwszego zatrzymania dokonali funkcjonariusze po godzinie 1 w nocy na ulicy Stodólnej, gdzie 19-latek mając w organizmie 1,1 promila alkoholu kierował samochodem.

Niechlubnego rekordzistę około godziny 16 w Grabkowie zatrzymali policjanci z Kowala. 44-letni mężczyzna kierował samochodem po drodze publicznej mając w organizmie prawie 2,6 promila alkoholu.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymano około godziny 17 przy ulicy Zbożowej we Włocławku. 22-letni mieszkaniec Włocławka kierował motorowerem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Ostatnim zatrzymanym przez policjantów z Brześcia Kujawskiego w weekend był 28-latek, który w Kąkowej Woli kierował motorowerem mając 0,8 promila alkoholu.

Teraz trzem osobom za prowadzenie pojazdu niemechanicznego w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej grozi do 1 roku pozbawienia wolności, a kierującym pojazdami mechanicznymi do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek