Opublikowano: wt, Gru 8th, 2015

IV Otwarte Mistrzostwa Włocławka Nauczycieli w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn

Danuta Chylicka, Marcin Chojnicki i Sławomir Golasiński najlepsi wśród nauczycieli.

W sali gimnastycznej ZS nr 9 we Włocławku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Włocławka Nauczycieli w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn, zorganizowane przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

W gronie kobiet tytuł mistrzowski obroniła Danuta Chylicka z SP Czernikowo, która pokonała wszystkie swoje rywalki. Drugą lokatę ponownie zajęła Marta Cześnin z ZS nr 9 Włocławek, a na trzecim stopniu podium, po raz pierwszy w historii rozgrywek, stanęła Anna Bartowska z G Chodecz. O krok od medalu była Ewa Wichrowska z ZSChemicznych Włocławek, która ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Włocławka Nauczycieli tenisie stołowym, organizator zawodów podzielił wszystkich uczestników, na zawodników zrzeszonych w klubach sportowych i niezrzeszonych.

Do Włocławka przybyli zawodnicy reprezentujący na co dzień: 3-ligowowy klub LZS Jastrzębie i 4- ligowy UKS Pigża. Najlepszym pedagogiem zrzeszonym w klubie sportowym okazał się Marcin Chojnicki z ZS Karnkowo. Srebrny medal zdobył Robert Kapeliński z ZSiP w Radziejowie, a na najniższym stopniu podium stanął debiutujący w zawodach Sławomir Trzymkowski z SP Pigża.

W gronie zawodników niezrzeszonych w klubach sportowych triumfował Sławomir Golasiński z Domu Dziecka z Lubienia Kujawskiego. Na drugim stopniu podium stanął Andrzej Pacer z ZS nr 2 w Rypinie, a brązowy medal zdobył jego szkolny kolega – Tomasz Szulkowski. Natomiast czwartym tenisistą mistrzostw okazał się Teodor Rogowski z ZSI Włocławek. Na piątej pozycji uplasował się Rafał Pokora z G 14 Włocławek, a szósta lokata przypadła Wojciechowi Jaranowskiemu, przewodniczącemu NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty. Siódme miejsce zajął Tomasz Chyliński z G Choceń, a ósmy był reprezentujący tę samą placówkę oświatową – Andrzej Dzięciołowski. W pierwszej dziewiątce znalazł się również Maciej Gołębiowski z G 14 Włocławek.

Wiceprzewodnicząca NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej Jolanta Frontczak była bardzo zadowolona z poziomu zawodów. Powiedziała, że poszczególne partie meczów były bardzo zacięte. O miejscach 2- 5, wśród nauczycieli niezrzeszonych w klubach sportowych, decydowała ostatnia kolejka spotkań. Natomiast o brązowym medalu w gronie kobiet zadecydował trzeci set. Sporo emocji dostarczyły również mecze nauczycieli zrzeszonych w klubach sportowych.

Piotr Bychowski

MartinezFilm

Informacje

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

„Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”

10 października 2019, Możliwość komentowania „Noc Bibliotek” 2019 pod hasłem „Znajdźmy wspólny język” została wyłączona

Archiwa