NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Interwencja Straży Miejskiej przy ul. Zw. Zawodowych

W dniu 22 grudnia br. około godz. 17:55 do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła telefoniczna prośba o interwencję w budynku przy ulicy Zw. Zawodowych, wobec mężczyzny, który dobijał się do jednego z mieszkań, krzycząc, że popełni samobójstwo. Dyżurny niezwłocznie wysłał Patrol Interwencyjny. Zgłaszający interwencję poinformował, że mężczyzna znajduje się od strony podwórka, na usytuowanym, na wysokości drugiego piętra, zewnętrznym przejściu i wykrzykuje, że zaraz skoczy.

Strażnicy, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce, wbiegli przez wewnętrzną klatkę schodową. We wskazanym miejscu zauważyli mężczyznę, wychylającego się poza zewnętrzną barierę balustrady, natychmiast obezwładnili go stosując odpowiednie chwyty. Zastosowany został środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek na ręce. W związku z zachowaniem mężczyzny, na miejsce została wezwana Załoga Ratownictwa Medycznego.

Mężczyzna został poddany na zawartość alkoholu, które w wydychanym powietrzu, wykazało 1,17 mgl alkoholu (blisko 2,46 ‰). Ustalono również dane osobowe mężczyzny, którym był 26 letni mieszkaniec włocławskiego Śródmieścia. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Kolejne badanie zawartości alkoholu wykazało 1,29 mgl ( tj. 2,71 ‰). Mężczyznę pozostawiono do wytrzeźwienia oraz do dalszych czynności służbowych.

SM we Włocławku