Opublikowano: pon, Sty 14th, 2019

Interwencja strażników miejskich na ul. Ogniowej

W nocy z 11 na 12 stycznia br. kilka minut po godz. 1-ej Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację od operatora kamer miejskiego monitoringu wizyjnego o mężczyznach zakłócających ład i porządek publiczny na ulicy Ogniowej. Wysłany na miejsce Patrol Interwencyjny Straży Miejskiej, w trakcie dojeżdżania na miejsce interwencji, zauważył w pobliżu ulicy Łęgskiej dwóch mężczyzn opisanych przez operatora.

Strażnicy miejscy podjęli próbę wylegitymowania obu mężczyzn, jednak ci nie reagowali na polecenia, próbowali oddalić się z miejsca, jednocześnie używali słów wulgarnych w miejscu publicznym i wobec funkcjonariuszy. Ponieważ wielokrotne wzywanie mężczyzn do zachowania się zgodnego z prawem nie odniosło żadnego rezultatu, strażnicy z Patrolu Interwencyjnego użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci ręcznego miotacza gazu. Z uwagi na to, że jeden z mężczyzn wciąż był agresywny i próbował kopać strażników zastosowano wobec niego dodatkowo kajdanki na ręce. Na miejsce, w związku z użyciem gazu w stosunku do mężczyzn, została wezwana karetka pogotowia w celu udzielenia pomocy medycznej.

Po umieszczeniu mężczyzn w pojeździe służbowym Straży Miejskiej ustalono ich dane osobowe, okazali się być mieszkańcami Włocławka. Wobec jednego z nich czynności służbowe strażnicy zakończyli postępowaniem mandatowym, natomiast wobec drugiego mężczyzny zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.

SM we Włocławku

MartinezFilm

Informacje

Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Włocławska Straż Miejska w akcji „Życzliwy Włocławek”. została wyłączona

Rusza trasa Nowej Piątki!

18 marca 2019, Możliwość komentowania Rusza trasa Nowej Piątki! została wyłączona

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

18 marca 2019, Możliwość komentowania Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności. została wyłączona

”Pod dachami Paryża”

17 marca 2019, Możliwość komentowania ”Pod dachami Paryża” została wyłączona

„Książkomaniacy”

15 marca 2019, Możliwość komentowania „Książkomaniacy” została wyłączona

Wiosenne porządki i nieporządki

15 marca 2019, Możliwość komentowania Wiosenne porządki i nieporządki została wyłączona

Archiwa