Opublikowano: pon, Sty 14th, 2019

Interwencja strażników miejskich na ul. Ogniowej

W nocy z 11 na 12 stycznia br. kilka minut po godz. 1-ej Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację od operatora kamer miejskiego monitoringu wizyjnego o mężczyznach zakłócających ład i porządek publiczny na ulicy Ogniowej. Wysłany na miejsce Patrol Interwencyjny Straży Miejskiej, w trakcie dojeżdżania na miejsce interwencji, zauważył w pobliżu ulicy Łęgskiej dwóch mężczyzn opisanych przez operatora.

Strażnicy miejscy podjęli próbę wylegitymowania obu mężczyzn, jednak ci nie reagowali na polecenia, próbowali oddalić się z miejsca, jednocześnie używali słów wulgarnych w miejscu publicznym i wobec funkcjonariuszy. Ponieważ wielokrotne wzywanie mężczyzn do zachowania się zgodnego z prawem nie odniosło żadnego rezultatu, strażnicy z Patrolu Interwencyjnego użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci ręcznego miotacza gazu. Z uwagi na to, że jeden z mężczyzn wciąż był agresywny i próbował kopać strażników zastosowano wobec niego dodatkowo kajdanki na ręce. Na miejsce, w związku z użyciem gazu w stosunku do mężczyzn, została wezwana karetka pogotowia w celu udzielenia pomocy medycznej.

Po umieszczeniu mężczyzn w pojeździe służbowym Straży Miejskiej ustalono ich dane osobowe, okazali się być mieszkańcami Włocławka. Wobec jednego z nich czynności służbowe strażnicy zakończyli postępowaniem mandatowym, natomiast wobec drugiego mężczyzny zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.

SM we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa