Opublikowano: pon, Sty 14th, 2019

Interwencja strażników miejskich na ul. Ogniowej

W nocy z 11 na 12 stycznia br. kilka minut po godz. 1-ej Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację od operatora kamer miejskiego monitoringu wizyjnego o mężczyznach zakłócających ład i porządek publiczny na ulicy Ogniowej. Wysłany na miejsce Patrol Interwencyjny Straży Miejskiej, w trakcie dojeżdżania na miejsce interwencji, zauważył w pobliżu ulicy Łęgskiej dwóch mężczyzn opisanych przez operatora.

Strażnicy miejscy podjęli próbę wylegitymowania obu mężczyzn, jednak ci nie reagowali na polecenia, próbowali oddalić się z miejsca, jednocześnie używali słów wulgarnych w miejscu publicznym i wobec funkcjonariuszy. Ponieważ wielokrotne wzywanie mężczyzn do zachowania się zgodnego z prawem nie odniosło żadnego rezultatu, strażnicy z Patrolu Interwencyjnego użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci ręcznego miotacza gazu. Z uwagi na to, że jeden z mężczyzn wciąż był agresywny i próbował kopać strażników zastosowano wobec niego dodatkowo kajdanki na ręce. Na miejsce, w związku z użyciem gazu w stosunku do mężczyzn, została wezwana karetka pogotowia w celu udzielenia pomocy medycznej.

Po umieszczeniu mężczyzn w pojeździe służbowym Straży Miejskiej ustalono ich dane osobowe, okazali się być mieszkańcami Włocławka. Wobec jednego z nich czynności służbowe strażnicy zakończyli postępowaniem mandatowym, natomiast wobec drugiego mężczyzny zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.

SM we Włocławku

MartinezFilm

Informacje

Deser z Kulturą Chilijską

21 stycznia 2019, Możliwość komentowania Deser z Kulturą Chilijską została wyłączona

Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r.

21 stycznia 2019, Możliwość komentowania Feryjny Turniej Szachowy ELEKTRYKA 23 i 24 stycznia 2019 r. została wyłączona

Mandat za zabronione spalanie odpadów

19 stycznia 2019, Możliwość komentowania Mandat za zabronione spalanie odpadów została wyłączona

„Muzyka dla smyka!” – warsztaty rodzinne

18 stycznia 2019, Możliwość komentowania „Muzyka dla smyka!” – warsztaty rodzinne została wyłączona

Walentynki z AudioFeels!

17 stycznia 2019, Możliwość komentowania Walentynki z AudioFeels! została wyłączona

Podsumowanie działalności Straży Miejskiej we Włocławku w 2018 roku.

16 stycznia 2019, Możliwość komentowania Podsumowanie działalności Straży Miejskiej we Włocławku w 2018 roku. została wyłączona

Archiwa