Opublikowano: pon, Lip 10th, 2017

III Włocławski Piknik Historyczny oraz III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej

Stowarzyszenie PATROL Włocławka jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka oraz przyjezdnych.

Pierwszym z wydarzeń jest III Włocławski Piknik Historyczny, który na stałe wpisał się kalendarz imprez miejskich, cieszących się dużym zainteresowaniem. W tym roku przewidziano jeszcze więcej atrakcji. Przede wszystkim zobaczymy trzy bitwy rekonstruktorskie, w tym będziemy świadkami wydarzeń z 1920 roku i obrony Włocławka (Cud nad Wisłą), ponadto przeniesiemy się do czasów Wojny Domowej w Hiszpanii oraz bitwy pod Brunette. Zobaczymy również rekonstrukcję walk obronnych z 1939 roku w rejonie Włocławka, które były istotnym elementem bitwy pod Bzurą. Wszystkie inscenizacje odbędą się z wykorzystaniem broni palnej, pojazdów oraz profesjonalnej pirotechniki. Ponadto zobaczymy walki rycerskie, pokazy Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego czy pokaz ratownictwa pola walki przygotowany przez Strzelców z JS4051 Włocławek. Istotnym elementem będą również prezentacje sprzętu, w tym kolekcjonerskich pojazdów militarnych. Zobaczymy m.in. amerykańskie i rosyjskie ciężarówki, wozy opancerzone BRDM-2 czy bojowy wóz piechoty BWP-1.

Kolejnego dnia, czyli w niedzielę odbędzie się natomiast III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Tym razem do Włocławka przyjadą bractwa kurkowe z centralnej i północnej Polski. Będziemy mieli okazję zobaczyć ponad 10 armat, dział i moździerzy, których obsługa weźmie udział w rywalizacji. Odbędą się strzelania indywidualne, sekwencyjne oraz salwą. Oceniane będą zarówno umiejętności, widowiskowość oraz wierne odwzorowanie historyczne, w tym m.in. strojów z epoki oraz wyposażenia.

Wstęp bezpłatny!

Stowarzyszenie Patrol Włocławek

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym

21 września 2018, Możliwość komentowania Niedziela z Kustoszem w Muzeum Etnograficznym została wyłączona

Koncert Piotra Krępecia w Browarze B.

20 września 2018, Możliwość komentowania Koncert Piotra Krępecia w Browarze B. została wyłączona

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018

20 września 2018, Możliwość komentowania Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych 2018 została wyłączona

Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati

20 września 2018, Możliwość komentowania Giełda Płyt Winylowych w Cafe Nati została wyłączona

V Włocławski Targ Z Darami Lata

19 września 2018, Możliwość komentowania V Włocławski Targ Z Darami Lata została wyłączona

4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii!

18 września 2018, Możliwość komentowania 4. FAI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2018 przeszły do historii! została wyłączona

Archiwa