I Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 14 w Pływaniu

We wtorek 17 grudnia odbyły się pierwsze tego rodzaju zawody szkolne: Mistrzostwa SP 14 w Pływaniu. Na starcie stanęło 89 zawodników i zawodniczek.

1-mistrzostwa-szkoly-podstawowej-nr-14-w-plywaniu

Startowali w swoich grupach wiekowych, klasy I-III płyneły na dystansie 25 m, natomiast klasy IV -VI musiały pokonać dwukrotnie dłuższy dystans. W klasach I-III bezwzględnie najszybszą była Julia Latecka z trzeciej klasy, pokonała 25 m grzbietem w czasie 20,75 s. W klasach IV-VI najszybsza była Zuzanna Malinowska z VI klasy pokonała 50 m stylem dowolnym w czasie 43,11 s.

W SP 14 od dwóch lat działają dwie sportowe klasy pływackie, a od tego roku nauką i doskonaleniem pływania zostało obięte dodatkowo kilka klas. Dzięki współpracy szkoły z jednym z włocławskich klubów sportowych, dzieci mogą podnosić swoje sportowe umiejętności pływackie. Na fotografii na pierwszym miejscu Julia Latecka – najszybsza w klasach I-III.