Opublikowano: śr, Lip 26th, 2017

Honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy podzielili się najcenniejszym darem

W ramach obchodów Święta Policji honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy zorganizowali akcję krwiodawstwa. Jej celem było podzielenie się z potrzebującymi najcenniejszym darem. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali mieszkańcy naszego regionu. W wyniku piątkowej akcji mundurowi zebrali ponad 10 litrów krwi.

Każdy funkcjonariusz w swej codziennej służbie spotyka się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Policjanci i pracownicy włocławskiej komendy wiedzą, że często w ratowaniu życia liczy się każda kropla krwi. Dlatego też, działający od stycznia przy komendzie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował kolejną, trzecią już akcję krwiodawstwa.

W piątek (21.07.17) przed budynkiem włocławskiej policji parkował specjalny ambulans udostępniony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszyscy, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka mogli tu podzielić się najcenniejszym darem.

W akcji wzięli udział nie tylko mundurowi. Jak zawsze mogliśmy liczyć na ofiarność włocławian, którzy licznie zgłosili się do mobilnego punktu poboru krwi. W przedsięwzięcie zaangażował się również zawodnik klubu Anwil Włocławek pierwszy rozgrywający drużyny Rottweilerów Kamil Łączyński.

W ciągu 4-godzinnej akcji zgłosiło się aż 29 honorowych dawców, z których krew mogły oddać 23 osoby. Dzięki ludziom dobrego serca policjanci zebrali ponad 10 litrów krwi.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
KMP Włocławek

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

“Bezpieczny Pierwszak” 2018

19 października 2018, Możliwość komentowania “Bezpieczny Pierwszak” 2018 została wyłączona

Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg.

18 października 2018, Możliwość komentowania Mecz 8 kolejki II Ligii Kobiet, WAP – AP “Kotwica” Kołobrzeg. została wyłączona

Dzień Seniora we Włocławku

17 października 2018, Możliwość komentowania Dzień Seniora we Włocławku została wyłączona

Będą inwestycje we włocławskim ANWILU

16 października 2018, Możliwość komentowania Będą inwestycje we włocławskim ANWILU została wyłączona

Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych

16 października 2018, Możliwość komentowania Zmiany granic obwodów oraz siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych została wyłączona

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

15 października 2018, Możliwość komentowania Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” została wyłączona

Archiwa