NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Historyczny sukces SP w Śmiłowicach

Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach w gronie 4 najlepszych drużyn Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Tenisie Stołowym.

Po kilkuletniej przerwie nasi uczniowie ponownie zaprezentowali mistrzowski poziom  tenisa stołowego. Uczniowie SP w Śmiłowicach odnieśli zwycięstwo w Mistrzostwach Powiatu Włocławskiego i w ćwierćfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Kujawsko – Pomorskiego, a dzięki zajęciu II miejsca w turnieju Półfinałowym znaleźli się w gronie 4 najlepszych tenisowych drużyn szkolnych naszego województwa.

Jarosław Kucharski i Waldemar Woźnica
Jarosław Kucharski i Waldemar Woźnica

Mistrzowska drużyna – uczniowie klasy VI SP Śmiłowice w składzie: Waldemar Woźnica i Jarosław Kucharski na swojej drodze w powiecie pokonała SP Izbicę Kujawską i SP Grabkowo. W ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa pokonała rówieśników z SP Mysłakówka, SP Dębołęki, SP Ostrowitego oraz SP 23 Włocławek. W turnieju półfinałowym pokonali SP Dębołękę i w końcu przegrali z SP Zawdą zajmując ostatecznie II miejsce.

Należy również pochwalić nasze dziewczęta w składzie: Martyna Koralewska i Natalia Patyńska, które uległy SP Izbica i SP Grabkowo i ostatecznie zajęły zajęły III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Włocławskiego. Opiekunami śmiłowickich drużyn są Paulina Trzcińska i Radosław Babiński.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Finale Mistrzostw Województwa  18 marca w Grudziądzu.

Źródło: SP Śmiłowice