NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Harcerskie Półkolonie Letnie z Bazą Przygody

W poniedziałek 10. sierpnia rodzice dzieci z Włocławka i okolic przyprowadzili swoje pociechy na zieloną polanę niedaleko siedziby Hufca ZHP Włocławek. Było to miejsce zbiórki dla uczestników Półkolonii Letnich 2015 finansowanych z grantu Fundacji Anwil dla Włocławka organizowanych przez Bazę Przygody.

Koloniści zostali podzieleni na grupy, w których przez 5 dni spędzali wspólnie czas świetnie się przy tym bawiąc. Nad ich bezpieczeństwem czuwali instruktorzy z włocławskiego hufca. To oni zajmowali się organizacją zajęć, które miały w sobie cele integracyjne i edukacyjne, ale nade wszystko miały za zadanie sprawić, aby chwile spędzone przez ten czas były niezapomniane.

Koloniści miło wspominają zajęcia integracyjne polegające na tworzeniu własnej obrzędowości oraz podziale na zastępy. Zajęcia z pierwszej pomocy i bieg harcerski podczas, którego czekały na nich czysto harcerskie zadania (szyfrowanie wiadomości, umiejętność splatania węzłów) to kolejne z najchętniej wspominanych atrakcji. Nie zabrakło również strzelania z łuku oraz zabawy z chustą Klanze.

Całym półkoloniom towarzyszyły również wszelkiego rodzaju wyjścia, które miały urozmaicić kolonistom wypoczynek. We wtorek wspólnie wybrali się do kina na film pt. ,,W głowie się nie mieści”. Podczas kolejnych dni odwiedzili Park Linowy Włocławek, gdzie każdy mógł zmierzyć się z lękiem wysokości i sprawdzić swoją zwinność nad ziemią, a zaraz po obiedzie odbyły się zawody w paintball, w których to młodsi wcale nie odbiegali celnością od starszych.

W te upalne dni nie zabrakło również wyjścia nad Jezioro Czarne. Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. W piątek grupy spotkały się na ognisku podczas, którego śpiewali wspólnie piosenki harcerskie i wspominali miłe momenty minionego tygodnia. Nie zabrakło również pysznych kiełbasek. Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta Straży Pożarnej. Dzieci mogły zobaczyć z jakiego sprzętu korzystają strażacy w naszym mieście. Żaden kolonista nie odszedł z pustymi rękami. Każdy otrzymał zdjęcia wszystkich uczestników oraz swojej grupy, które będą stanowiły miłą pamiątkę. Dodatkowymi gadżetami były także koszulka, worek i informator harcerski, w którym to zamieszczone zostały m.in. piosenki oraz informacja o możliwości dołączenia do harcerskiej wspólnoty naszego miasta. Całość zakończył głośny śpiew i wspólne zdjęcie z nieba.

Angelika Zdankiewicz