NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

GRAND PRIX dla Włocławskiego Chóru Canto

W sobotę 21 stycznia b.r. w Chełmnie odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Patronami honorowymi tego wydarzenia byli :Biskup Toruński, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko –Pomorskiego oraz władze powiatu i miasta Chełmno.

W rywalizacji wzięło udział 21 chórów z całej Polski m.in. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Bydgoszczy, Torunia i Włocławka.

Z Włocławka nasz eksportowy Chór Młodzieżowy CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego wywalczył GRAND PRIX i tzw ZŁOTE PASMO . W repertuarze chóru usłyszeliśmy 6 kolęd w tym chóralne opracowanie piosenki zespołu Skaldowie „Będzie kolęda”

Jest to kolejny sukces zwieńczony GRAND PRIX tego istniejącego ponad 30 lat i bardzo zasłużonego dla promocji kultury miasta, regionu i kraju zespołu. Przypomnijmy że w listopadzie chór wrócił z Poznania z takim samym trofeum ( I Ogólnopolski Festiwal Chóralny Pieśni Patriotycznej MUSICA PATRIAE Poznań 2022)

Młodzi, utalentowani wokaliści podbijają Polskę. Włocławianie mający okazję słuchać chóru na żywo mogą mieć pewność, że obcują z muzyką chóralną najwyższych lotów.

Chór CANTO cały czas czeka na nowe osoby chętne do podjęcia nauki śpiewu.

Link do koncertu:

https://www.facebook.com/agnieszka.stasinowska.28/videos/576456183956457/

Marian Szczepański
Chór CANTO