NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Galeria Sztuki Współczesnej we wrześniu 2011

DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA

Sala Główna

W dniu 2 września br. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku nastąpi otwarcie wystawy Andrzeja Fronczaka zatytułowanej „Zapisy C.D.”

Autor urodził się 01.10.1959 r. w Brześciu Kujawskim. Z wykształcenia ekonomista. Od trzydziestu lat uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. W 2004 r. został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków (Okręg Toruński). Ma na koncie 36 wystaw indywidualnych, między innymi w Warszawie, Toruniu, Koszalinie, Słupsku, Włocławku, Ciechocinku, Lubaniu Śląskim oraz zagranicznych w Chicago, Detroit i Paryżu. Brał udział w około 80. wystawach zbiorowych oraz 9. plenerach malarskich regionalnych i ogólnopolskich.W 2010 r. odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność społeczno – artystyczną.

Andrzej Fronczak zaprezentuje malarstwo sztalugowe oraz prace na papierze wykonane techniką własną autora. I właśnie sposób powstawania tych prac oraz specyficzna kolorystyka stają się charakterystycznymi cechami tego malarstwa i odbiciem indywidualności jego twórcy.
Do wystawy Galeria wydała mini katalog z reprodukcjami i notą biograficzną artysty.

Wystawa będzie czynna do 2 października 2011 r.

„Salon Młodych”

Także w tym samym czasie w Salonie Młodych otwarta zostanie wystawa fotografii autorstwa Tomasza Kamińskiego pt „Foto-grafika”.

Tomasz Kamiński urodził się w 1969 roku we Włocławku. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Kole i Studium Nauczycielskiego w Koninie. Od ponad dwudziestu lat interesuje się fotografią. Ma na koncie 9 wystaw indywidualnych i 2 zbiorowe. Pracuje jako plastyk w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Zajmuję się również projektowaniem graficznym. Jest m.in. autorem albumu malarstwa Zbigniewa Steca (1997r.), albumu fotograficznego „Ziemia Brzeska” (2008r.), wielu znaków graficznych, folderów, plakatów, kalendarzy oraz okładek płyt zespołów: Belgrad, Blue Sounds, K3, Kasa Chorych i Zdrowa Woda.

Oryginalność tych fotografii polega na dostrzeganiu i pokazywaniu „innego wymiaru” przedmiotów i obiektów, z którymi obcujemy na co dzień nie dostrzegając ich wyjątkowości.
Do wystawy Galeria wydała mini katalog z reprodukcjami i notą biograficzną autora.

Sponsorem wystawy jest firma Brugmann.

Wystawa będzie czynna do 2 października 2011 r.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

1. Lekcje na ekspozycji Andrzeja Fronczaka
Wystawa, prezentująca twórczość włocławskiego artysty malarza będzie pretekstem do rozmowy o malarstwie i środkach malarskiego wyrazu.
Wartością spotkań będzie możliwość bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki. Lekcje skierowane są do grup zorganizowanych.

2. Spotkanie autorskie z Małgorzatą Waszkiewicz rozmowa z niepełnosprawną artystką malarką o pasjach i twórczych marzeniach.
Spotkanie adresowane do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.
Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku
87-800 Włocławek, ul. Miedziana 2/4
tel./fax 054 411 21 20
e-mail: galerwlc@wp.pl
www.galeriasztuki.wwi.pl

GSW Włocławek