NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Galeria Sztuki Współczesnej w sierpniu 2011

DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA

Sala Główna

W dniu 5 sierpnia br. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku nastąpi otwarcie wystawy rzeźby Grzegorza Witka. Autor ur. w 1976 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Następnie studiował w latach 1996-2001 na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni rzeźby prof. Adama Myjaka. Od 2002 r. jest pracownikiem dydaktycznym na wydziale rzeźby macierzystej uczelni na stanowisku aststenta prof. Jana Kucza i prof. Piotra Gawrona. Jako autor wielu wystaw indywidualnych i uczestnik licznych wystaw zbiorowych swoje prace prezentował w Polsce i za granicą, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Zakopanem, Tarnowie a także w Japonii (Osaka), Szwecji (Sztokcholm), Niemczech (Berlin), Szwajcarii (Lozanna).


Grzegorz Witek jest laureatem licznych nagród, wyróżnień, stypendiów. Tematem jego rzeźb są, idee, przeżycia, doznania, uczucia, stąd między innymi bierze się różnorodność, nietradycyjnych, nietypowych, materiałów stosowanych w jego dziełach, gdzie oprócz marmuru czy drewna pojawia się ołów, szkło, woda, roślina.

Do wystawy Galeria wydała minikatalog z notą biograficzną i reprodukcjami prac artysty.
Wystawa będzie czynna do 28 sierpnia 2011 r.

„Salon Młodych”

Także 5 sierpnia br. o godz. 18.00 w Salonie Młodych nastąpi otwarcie wystawy fotografii zatytułowanej „Owady”.

Autorami prac są Ewa Kosecka-Judin, Ireneusz Walendzik i Bożena Pojawa.
Powszechnie znany świat owadów pokazany w sposób doskonały warsztatowo i niezwykle precyzyjny. Uzyskany wsutek zbliżeń i powiększeń efekt zdjęć robi wrażenie naukowej fantastyki.

Ewa Kosecka-Judin. Rocznik 1974. Pochodzi z Gdańska i tam mieszka. Doktor nauk farmaceutycznych . Fotografuje przyrodę – ssaki, gady, płazy i owady. Z owadów upodobała sobie motyle karłątki i modraszki. Doskonale radzi sobie z kadrowaniem owadów w ich naturalnym otoczeniu. Jej zdjęcia urzekają rozmyciami i doborem teł. Prace przedstawia na portalu national-geographic.pl.

Ireneusz Walędzik. Rocznik 1984. Pochodzi z Kaszyc Milickich pod Wrocławiem. Mieszka w Edynburgu (Szkocja). Uprawia fotografię okolicznościową i reportażową. Specjalizuję się w makrofografii owadów. Publikuje m.in. w Digital Camera Polska i National Geographic Polska. Z owadów najczęściej pokazuje pszczoły, pająki i muchy. Jego fotografie żyją kolorem, kształtami, teksturą, starannie dobranym tłem. Urzekają dbałością o szczegóły. Swoje prace regularnie przedstawia na portalu national-geographic.pl

Bożena Pojawa. Rocznik 1964. Suwalszczanka. Nauczycielka. Ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wykładowczyni Papieskiego Wydziału Teologicznego w Wilnie. Harcmistrzyni. Tropicielka owadów i ważek w Wigierskim Parku Narodowym i Suwalskim Parku Krajobrazowym. Uwielbia szczególnie motyle, zwłaszcza modraszki ikary, szablaki żółte i krwiste oraz ważki, a wśród nich czteroplame. Najpiękniejsze z pięknych są dla niej pazie. Mistrzowsko oddaje lekkość, delikatność i kruchość wytropionych motyli i ważek. Prace pokazuje na portalu national-geographic.pl.

Do wystawy Galeria wydała minikatalog z notą biograficzną i reprodukcjami prac autorów.
Wystawa będzie czynna do 28 sierpnia 2011 r.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

Kwiat paproci – edukacyjny projekt plastycznych warsztatów twórczych Warsztaty adresujemy do uczestników półkolonii letnich. W projekcie warsztatów zakłada się wykorzystanie różnych materiałów, działań i technik plastycznych (malowanie farbami i pastelami, kolaż z użyciem różnych gatunków papieru, tworzenie form przestrzennych).

24 sierpnia – malarski plener dla młodzieży pn. „Z Galerią w plenerze”. Zajęcia plenerowe na ul. Zamczej. Projekt „Z Galerią…” adresujemy do tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności plastyczne.

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku