NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Galeria Sztuki Współczesnej – Kwiecień 2010

DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA

Główna sala wystawowa

W dniu 9 kwietnia o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej nastąpi otwarcie wystawy, której autorką jest Kamila Ratajczyk. Studia odbyła na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 2004 –  2009. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w zakresie : malarstwo – pod kierunkiem profesora Jana Pęgowskiego; witraż –  pod kierunkiem profesora Kazimierza Rocheckiego oraz aneks z rysunku –  pod kierunkiem profesora Waldemara Woźniaka. Obecna wystawa nosi tytuł ” Cztery pory roku; Rebusy, Taktos, Penumbra”, łącząc w sobie wszystkie techniki plastyczne które były przedmiotem studiów artystki. Kamila Ratajczyk pochodzi z Włocławka. Swoją edukację plastyczną rozpoczęła w Pracowni Plastycznej Włocławskiego Centrum Kultury, a następnie kontynuowała ją w Pracowni Plastycznej Galerii Sztuki Współczesnej. W 2007 roku w Salonie Młodych Galerii Sztuki Współczesnej odbyła się pierwsza indywidualna wystawa malarstwa Kamili Ratajczyk. Do aktualnej wystawy Galeria wydała mini katalog oraz plakat.
Wystawa będzie czynna do 3 maja 2010 roku.

„Salon Młodych”

W dniu 14 04.2010 roku o godz. 11.00 nastąpi otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej z cyklu „Włocławek moje miasto” jest to już dwunasta edycja tego konkursu organizowanego przez Gimnazjum nr 4 pod kierunkiem pani Joanny Borowiak i skierowanego do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Każda wystawa otrzymuje nowy tytuł przedstawiając uczestnikom nowe zadanie. Obecna wystawa nosi tytuł  „Włocławek –  człowiek i miasto”.
W konkursie zgłoszonych zostało ponad 300 fotografii, z czego do wystawy jury wybrało 90 prac.  Na uroczystym otwarciu zostanie ogłoszony werdykt jury oraz wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia.
Wystawa czynna będzie do 3 maja 2010 roku.

W dniu 15 kwietnia  br. o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż i wystawa zatytułowana „15 minut –  najkrótsza wystawa”. Będzie to wystawa – akcja mająca na celu prezentacje dzieł oraz artystów należących do Nowej Grupy Kujawskiej. Termin oraz czas prezentacji wystawy zostały wybrane nie przypadkowo.
Czas trwania wystawy – 15 minut.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA

1. „Pies i kot”  zajęcia twórcze dla dzieci przedszkolnych.

Podczas zajęć odwołamy się do wiedzy dzieci o tytułowych zwierzętach, symboliki psa i symboliki kota. Będziemy czerpać inspiracje z bajek, baśni i wierszy. Zadanie plastyczne polegać będzie na wykonaniu pastelami portretu psa i kota.
Cele spotkania to m.in. rozwijanie wrażliwości malarskiej , ćwiczenie umiejętności malowania pastelami.

2. Turniej Wiedzy o Sztuce  „Podróże plastyczne”;

Przygotowanie materiałów merytorycznych: opracowanie zadań i pytań turniejowych, opracowanie scenariusza oraz  materiałów pomocniczych: planszy, puzzli, CD, reprodukcji, kart pracy.

Galeria organizuje  Turniej Wiedzy o Sztuce pn. „Podróże plastyczne”.  Projekt skierowany jest do uczniów klas  IV-VI szkół podstawowych.Tematyka Turnieju  obejmuje podstawową wiedzę z różnych dziedzin plastyki oraz wiedzę o twórczości regionalnych i lokalnych artystów  plastyków.
Celem Turnieju jest m.in. pobudzanie i rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką oraz  podniesienie poziomu wiedzy o plastyce.
Turniej jest przedsięwzięciem o zasięgu regionalnym. Będzie w nim uczestniczyć 6. 3-osobowych reprezentacji szkolnych.
Turniej będzie miał formę zabawy  gry o charakterze rywalizacji  reprezentacji szkolnych.  Trzy najlepsze zespoły otrzymają nagrody  w tym nagroda dla szkoły i nagrody indywidualne dla członków reprezentacji. Finałowe zmagania reprezentacji planujemy 14 maja br.

ZAPRASZAMY!