NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Galeria Bezdomna – Włoclawek 2011


Zapraszamy wszystkich fotografów do zaprezentowania swoich zdjęć w ramach Galerii Bezdomnej. W tym roku zdjęcia będzie można powiesić w klubie „Stara Remiza” Włocławskiego Centrum Kultury.

Galeria Bezdomna to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego, w miejscach udostępnianych nam na ten cel na dzień, dwa lub tydzień, np. w opuszczonych wnętrzach przed remontem.

Dotychczas w całej Polsce i kilku miastach za granicą, zorganizowano blisko 90 wystaw GB. We Włocławku „Bezdomna” gościć będzie po raz trzeci. I po raz trzeci organizatorem jest portal Scena.Wloclawek.pl.

Tym razem Galeria Bezdomna odbędzie się w „Starej Remizie” przy ul. Żabiej 8. Zabytkowa siedziba Straży Ogniowej, zbudowana w 1909 roku, przez wiele lat służyła włocławskim strażakom. Od 1987 roku w budynku mieści się klub Włocławskiego Centrum Kultury. Podczas tegorocznej Galerii Bezdomnej, do dyspozycji fotografów będzie parter zabytkowego budynku.

Temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji. Impreza ma charakter nieformalny, rozwinęła się już w formę cyklicznych wystaw. Celem Galerii Bezdomnej jest umożliwienie prezentacji własnej twórczości wszystkim tym, którzy robią ciekawe zdjęcia.

Aby wziąć udział w wystawie, wystarczy wykonać odbitki i przynieść je do „Starej Remizy”. Zdjęcia będzie można powiesić w piątek, 23 września (15.00-17.30) i w sobotę, 24 września (10.00-18.00). Prace będzie można instalować przy pomocy własnej taśmy dwustronnej, klamerek, żabek. Będą też drabiny oraz sznurki, na których można zawiesić fotografie. Mile widziane są także własne instalacje. Ważne: nie wiercimy w ścianach, nie wbijamy gwoździ itd.

Jeśli mieszkacie poza Włocławkiem, lub w tym terminie nie będziecie mogli przynieść zdjęć na wystawę, możecie również przesłać pocztą swoje fotografie. My powiesimy je na wystawie:) Więcej informacji: info@scena.wloclawek.pl

Wernisaż z udziałem pomysłodawców GB, odbędzie się w sobotę, 24 września ok. godz. 18.00. Wystawę będzie można oglądać do soboty, 1 października w godzinach pracy „Starej Remizy”. Zdejmowanie wystawionych prac nastąpi w poniedziałek, 3 października.

Tegorocznej Galerii Bezdomnej towarzyszyć będzie cykl imprez towarzyszących.

Więcej informacji:
www.scena.wloclawek.pl

Zobacz też: Galeria Bezdomna – imprezy towarzyszące

Podobnie jak w latach ubiegłych, Galerię Bezdomną we Włocławku organizuje portal www.Scena.Wloclawek.pl – Kulturalna Strona Miasta. Współorganizatorem jest Włocławskie Centrum Kultury.

Mecenasem naszej imprezy jest Centrum Nauki Języków Obcych Oxford School.

Ponadto, finansowo wsparli nas:
JazzBar Tradycja, Hotel Victoria, Foto Venus, Grupa Szkoleniowa Kontrakt SBL, Przedszkolak – Językowo-Artystyczny Klub Malucha,  Rollmat, Riunet – Technologie Internetowe, Pizzeria Euforia, Studio 1, Katarzyna Gronowska, Studio Nagrań Kowal oraz włocławscy parlamentarzyści: Marek Wojtkowski, Domicela Kopaczewska i Łukasz Zbonikowski.

Galeria Bezdomna we Włocławku współfinansowana jest ze środków programu stypendialnego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy:
Magazyn Press (organizator konkursu Grand Press Photo), Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury, Dyskusyjny Klub Filmowy „Ósemka”, Paweł Szymański Fotografia, Music Foto Kolektiv, Nowa Grupa Kujawska, Młodzieżowa Rada Miasta.

Wsparcie medialne:
Radio PiK, fotomargines.pl, DDWloclawek.pl, Wlc.pl, Włocławskie24.pl i Radio Gra.