NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Festyn z okazji Święta Policji

Pokazy sprzętu specjalistycznego, zabawy, konkursy, malowanie twarzy to tylko niektóre z atrakcji festynu z okazji Święta Policji

Wiele atrakcji spotkało uczestników festynu zorganizowanego przez włocławskich policjantów z okazji Święta Policji. Najpierw odbyło się uroczyste mianowanie na wyższe stopnie służbowe. Później było dużo zabawy, konkursów i innych atrakcji.

Wczoraj (15.07) włocławscy policjanci obchodzili swoje święto. Po oficjalnych uroczystościach związanych z nominacją na wyższe stopnie służbowe odbył się festyn dla mieszkańców naszego miasta.

Przygotowaliśmy, przede wszystkim dla najmłodszych, wiele, wiele atrakcji. Nieco starsi z pewnością również znaleźli coś interesującego dla siebie.

Na uczestników czekały różnego rodzaju quizy dotyczące m.in.policyjnej służby, bezpiecznych zachowań itp. Chętnych do wzięcia udziału nie brakowało. Konkursy rysunkowe, sprawnościowe, taneczne, to kolejne, w których chętni mogli uczestniczyć.

Zainteresowani historią z pewnością znaleźli smakowite kąski dla siebie. Były grupy rekonstrukcyjne 14 Pułku Piechoty, policji państwowej. Rycerze z Grodu Gawra zaprezentowali kilka scen walk rycerskich. Przedstawiciele Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego zaprezentowali się w swoich pięknych strojach oraz opowiedzieli swoją historię.

Atmosfera była wybuchowa, w przenośni i dosłownie, bowiem pokazom rycerskim towarzyszyły wystrzały z muszkietów.

Wielu atrakcji przysporzyły również pokazy naszych kolegów z grupy realizacyjnej Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Był pościg za groźnym przestępcą, atak psa służbowego, dużo strzelaniny.

Były również pokazy różnych technik samoobrony wykonanych przez zaprzyjaźnionego z nami przedstawiciela Straży Miejskiej i jego towarzyszy.

Zainteresowani motoryzacją również mieli możliwość obejrzenia i porozmawiania z przedstawicielami klubu motocyklowego ATH, reprezentującymi sprzęt straży pożarnej jak i wojska.

W przerwach między konkursami umilały czas swoim śpiewem młode, zdolne wokalistki, uczennice szkół średnich.

Każda osoba biorąca udział w zawodach, konkursach nie odeszła z kwitkiem. Każdy uczestnik otrzymał od nas mały, słodki upominek. Najmłodsi mogli również nanieść na twarze piękne makijaże motyli, różnych zwierzaczków, spidermanów czy innych stworków, dzięki naszym koleżankom, które malowały buźki maluchów.

Na scenie i nie tylko zrobiło się bardzo skocznie, bowiem grupa taneczna ze studia tańca rozgrzała swoimi występami oglądających. Chętni również mogli zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami na „parkiecie”.

Imprezie oprócz pogody dopisały również humory. Stało się tak z pewnością dzięki naszym przyjaciołom, dzięki którym udało się tak zorganizować i uatrakcyjnić festyn.

Na zakończenie dobrej zabawy usłyszeliśmy wiele stwierdzeń „szkoda, że już koniec” co jest najlepszym podsumowaniem zorganizowanej przez nas imprezy.

KMP Włocławek