NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Festyn Rodzinny na Starym Rynku

Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 sierpnia, na Starym Rynku

Organizatorzy imprezy: Gmina Miasto Włocławek i Radio „Hit” zaproszą najmłodszych do udziału w konkursie muzycznym; będą animacje taneczne, występy artystyczne, malowanie buziek, gry i konkursy z nagrodami, a także loteria fantowa. Zaczarowany świat legend i bajek, pisanych kujawską gwarą, przybliży dzieciom gawędziarz Antoni Benedykt Łukasiewicz.
Dla miłośników gry w szachy -symultana szachowa z trenerem WKS 1938 Januszem Augustowskim, ponadto: wystawy prac artystów i twórców z Włocławka i regionu. Grupa „Chłopaki z jednej paki” przygotuje program rozrywkowy dla całej rodziny, a kulminacją festynu będzie zabawa taneczna z zespołem Tomas.

Okazją do zorganizowania imprezy jest zakończenie projektu Rewitalizacja Starego Miasta „Ku Wiśle” – element I – przebudowa Starego Rynku”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2007-2013.

UM Włocławek