Opublikowano: śr, Cze 14th, 2017

Festiwal Unihokeja

W dniu 10 czerwca w Sali Zespołu Szkół Elektrycznych odbył się organizowany przez UKS PRESTO  FESTIWAL UNIHOKEJA. W imprezie wzięło udział wraz z seniorami 50 uczestników z trzech szkół: SP 18, SP 20 i reprezentowana przez UKS PRESTO – OSM, która wystawiła dwie drużyny.

Festiwal składał się z trzech części.

Pierwsza,  PRESTO JUNIOR – PRESTO SENIOR, czyli mecz pomiędzy dziećmi, a ich rodzicami, do których dołączyli dziadkowie i starsze rodzeństwo. Tym razem lepsi okazali się SENIORZY, którzy po bardzo emocjonującym meczu wygrali 3:1.

Część druga to konkursy umiejętności unihokejowych. W każdej z czterech konkurencji brało udział 12 zawodników, po trzech z każdej drużyny.

SUPER TECHNIK – czyli sprawdzian umiejętności technicznych wykonywanych na czas. Najlepszym zawodnikiem w tej próbie i tytuł SUPER TECHNNIKA  z czasem 38,11 s. zdobył Bartłomiej Białecki – UKS PRESTO.

SUPER STRZELEC – czyli punktowane strzały do czterech bramek. Można było zdobyć max. 20 punktów. Tytuł ten przypadł Stasiowi Piotrowskiemu – UKS PRESTO, który zdobył 14 punktów.

SUPER ŻONGLER – czyli żonglerka backhandową stroną  kija. Każdy zawodnik miał trzy sumowane próby. Tytuł ten przypadł również Bartłomiejowi Białeckimu, który podbił piłeczkę 303 razy.

MEGA MOC – czyli najsilniejszy, najdalszy strzał. Strzał taki na odległość 19,10 m. oddał i wywalczył tytuł MEGAMOCNEGO Michał Resiak – UKS PRESTO.

Trzecia część to mecz, w którym zawodnicy losowali, w której drużynie zagrają. Drużyny oznaczone kolorami rozegrały między sobą turniej systemem „każdy z każdym” po serii sześciu spotkań najlepsi okazali się POMARAŃCZOWI wygrywając dwa razy i raz remisując, drugie miejsce zajęli ZIELONI raz wygrywając i remisując, trzecie NIEBIESCY – jedno zwycięstwo i czwarta lokatę zajęli CZERWONI, którym nie udało się wygrać meczu. Najważniejsza była jednak dobra zabawa, doskonalenie swoich umiejętności i spędzenie w aktywny sposób sobotniego przedpołudnia ze swoją ulubioną dyscyplina sportową.

Michał Biernacki

MartinezFilm

Informacje

Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Miejskie obchody Święta Wojska Polskiego została wyłączona

Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku

16 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Dożynki wojewódzkie w Ciechocinku została wyłączona

Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Coraz trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich została wyłączona

Sobotni spacerek z przewodnikiem

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Sobotni spacerek z przewodnikiem została wyłączona

Piknik wojskowy „Wierni Polsce”

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Piknik wojskowy „Wierni Polsce” została wyłączona

Włocławianie korzystają z miejskich rowerów

14 sierpnia 2019, Możliwość komentowania Włocławianie korzystają z miejskich rowerów została wyłączona

Archiwa