NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Fałszywy sprzedawca perfum

Fałszywy lekarz, pracownik spółdzielni mieszkaniowej, akwizytor, wnuczek, którego nie ma- to tylko niektóre z metod, jakie wykorzystują oszuści dla zdobycia pieniędzy. Tym razem chodzi o fałszywego sprzedawcę perfum. Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży pieniędzy przez takiego oszusta.

Wczoraj włocławscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy na szkodę starszego pana. Według wstępnych ustaleń kilka dni temu do mieszkania jednego z lokatorów bloku przy ul.Chopina wszedł nieznany mężczyzna. 75-letni mieszkaniec wpuścił go do mieszkania, bo był przekonany, że to sąsiadka z zakupami. Nieznajomy przedstawił się jako sprzedawca perfum. Wyjął z torby kilka flakonów pachnideł. Kiedy starszy pan stwierdził, że nie jest zainteresowany zakupem młody człowiek zabrał oferowane do sprzedaży flakoniki i wyszedł. Jak się po chwili okazało zabrał nie tylko flakony perfum. Ze stołu zabrał również 750 złotych, które starszy pan przygotował na opłaty.

Policjanci poszukują rzekomego sprzedawcę perfum- mężczyznę w wieku 25-30 lat, włosy krótko ścięte, z torbą na pasek koloru siwego.

Uwaga!- zauważysz nieznane osoby oferujące towary po atrakcyjnej cenie, osoby podające się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej, osoby, których nigdy wcześniej nie spotkałeś- sprawdzaj, kogo wpuszczasz do mieszkania. O niepokojących sytuacjach powiadom odpowiednie służby!

26.07.2011
KMP Włocławek