NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

ENEMEF: Europejskie Kino Grozy

Multikino i Enemef zapraszają na Europejskie Kino Grozy. Już 20 kwietnia w 22 kinach obejrzymy najciekawsze europejskie historie z dreszczykiem.

ENEMEF: Noc Europejskiego Kina Grozy to propozycja dla tych, którzy lubią się bać a jednocześnie cenią posępny klimat oraz stopniowo narastające napięcie bardziej niż efekciarskie sztuczki. Ten maraton to dowód na to, że europejscy twórcy opanowali do perfekcji umiejętność obnażania naszych najskrytszych fobii i obaw. Pokazane zostaną filmy oryginalne, groźne, klimatyczne, mroczne i poruszające.

W repertuarze znalazły się: premierowy pokaz najnowszej, trzeciej części hiszpańskiego hitu „Rec” oraz trzy filmy, które weszły na ekrany polskich kin w ciągu kilku ostatnich miesięcy: tajemnicza i ciesząca się znakomitymi opiniami „Kobieta w czerni”, niepokojące „Oczy Julii” oraz ciekawostka z Norwegii, czyli „Łowca trolli”. Ta noc to doskonała okazja, aby przekonać się, że również w tym gatunku kino europejskie potrafi zaskoczyć i w niczym nie ustępuje amerykańskim produkcjom.

ENEMEF: Europejskie Kino Grozy
20 kwietnia, piątek
start: 22:00, zakończenie – ok. 5.30 rano

Repertuar:
Rec 3 – premierowo!
Oczy Julii
Kobieta w czerni
Łowca trolli

Kina, w których odbędzie się Wydarzenie:
Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola, Warszawa Targówek, Włocławek, Wrocław Pasaż, Wrocław Arkady, Zabrze.

Cennik biletów w Elblągu, Rybniku i Włocławku:
– 17 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 17 zł każdy
– 21 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 22 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 25 zł: cena normalna.
W pozostałych miastach:
– 21 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 21 zł każdy
– 25 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 26 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 29 zł: cena normalna.
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, rozpoczęcie przedsprzedaży we wtorek , 10 kwietnia około 12:00. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz możliwości rezerwacji biletów: www.enemef.pl.

Plan projekcji i kolejność:
kolejność emisji filmów ustala Publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl, głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20:00

Ograniczenie wiekowe:
15 lat, osoby poniżej 18 lat za zgodą rodziców.

Wzór: Wyrażam zgodę na uczestnictwo mojego syna / córki Nocnym Maratonie Filmowy w dn. 20.04.2012 w Multikinie (nazwa kina). Imię nazwisko, nr telefonu, podpis.

informacje o filmach:

Rec 3 – PREMIEROWO
Rec 3, Hiszpania 2012, 80′
reżyseria: Paco Plaza
scenariusz: Paco Plaza, Luis Berdejo
obsada: Diego Martin, Leticia Dolera, Mireia Ros

Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która została okrzyknięta najbardziej nowatorskim horrorem dekady i przełomem w gatunku, a także zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory.

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Klary. Jednak szybko przysięga „póki śmierć nas nie rozłączy” nabrała nowego, złowrogiego znaczenia. Kiedy morderczy wirus zamieni gości weselnych w krwiożercze monstra, panna młoda zmuszona będzie rozpocząć walkę o przetrwanie.

„Rec 3” pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł wirusa, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła.

Oczy Julii
Los Ojos de Julia, Hiszpania 2010, 112′
reżyseria: Guillem Morales
scenariusz: Guillem Morales
obsada: Luis Homar, Carlos Fabregas, Belen Rueda

Świetnie budowane napięcie, ciekawe ujęcia, interesujący pomysł na powiązanie pracy kamery z opowiadaną historią to typowe elementy hiszpańskich filmów grozy. W przypadku Oczu Julii nie dziwią tym bardziej, że producentem filmu jest twórca „Labiryntu Fauna” i „Sierocińca”, Guillermo del Toro.

W tajemniczych okolicznościach ginie Sara, odzyskująca po długiej chorobie wzrok. Jej bliźniaczka Julia nie może uwierzyć w sugerowane przez policję samobójstwo. Mimo próśb męża kobieta postanawia sama zbadać przyczyny śmierci siostry. Wkrótce Julia odkryje z przerażeniem, że sama zaczyna tracić wzrok, a każdy jej krok w pogłębiających się ciemnościach obserwuje tajemnicza postać…

„Oczy Julii” to mistrzowsko stopniowane napięcie i rewelacyjna gra aktorska dzięki którym film porównywany jest do Milczenia owiec i najlepszych dokonań Hitchcocka.

Kobieta w czerni
The Woman in Black, Kanada, Szwecja, Wielka Brytania 2012, 100′
reżyseria: James Watkins
scenariusz: Jane Goldman
obsada: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet Mc Teer
muzyka: Marco Beltrami

„Kobieta w czerni” to film, który nie oddziałuje na widza tanim efekciarstwem, ani strumieniami lejącej się krwi, ale gra na głęboko skrywanych lękach. Jest to też udana próba przywrócenia jednego z najważniejszych motywów w horrorze – nawiedzonego domu.

Młody prawnik przyjeżdża do odległej wioski, by uporządkować dokumenty i podzielić majątek niedawno zmarłej klientki. Na miejscu odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była odrzucona przez mieszkańców osady. Duch postanawia się na nich zemścić, a mężczyzna zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń.

Rewelacyjnie skonstruowany film grozy, nawiązujący do klasyki horroru, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem, mroczną tajemnicą i narastającym napięciem.

Łowca trolli
Trolljegeren, Norwegia, 2010, 103′
reżyseria: Andre Ovredal
scenariusz: Andre Ovredal, Havard Johansen
obsada: Otto Jespersen, Hans Morten Hansen, Tomas Alf Larsen

„Łowca trolli” został nakręcony w konwencji popularnego gatunku mockumentary i chociaż „Blair Witch Project” był pierwszy, to właśnie norweski film wykorzystuje w pełni koncepcję „zapisu prawdy na kamerze”, oferując ekscytujące spotkania z mitologicznymi monstrami.

Hans to samotnik wędrujący po lasach Norwegii. Jego śladem podąża trójka studentów, którzy uważają go za kłusownika polującego na niedźwiedzie i którzy starają się nakręcić o nim film dokumentalny. Śledzą go w nocy podczas jednej z jego tajemniczych wypraw. Kiedy w oddali słyszą dziwne odgłosy i widzą błyski na niebie okazuje się, że Hans to nie kłusownik, ale pracownik tajnej organizacji rządowej…

„Łowca trolli” to film makabrycznie zabawny, nakręcony z pazurem i dużym wyczuciem. To też ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą zostać zaskoczeni gatunkiem mockumentary.

UWAGA!!!
Mamy dla Was 4 pojedyncze zaproszenia!

Pierwsze cztery osoby które napiszą na adres: redakcja@naszwloclawek.pl otrzymają zaproszenia na tą niezwykłą noc Kina Grozy w Multikinie.
W temacie maila prosimy wpisać: ENEMEF – Kino Grozy, a w treści prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska.
Na maile czekamy do 18 kwietnia 2012.

O przyznaniu zaproszenia lub nie przyznaniu wszyscy zostaną poinformowani drogą mailową.
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!