Opublikowano: czw, Sty 25th, 2018

„E- świat – nauka w sieci” w ZST

W Zespole Szkół Technicznych od stycznia do maja 2018 realizowany jest projekt E- świat – nauka w sieci” dofinansowany z grantu przyznanego w ramach konkursu „Uczę się z ANWIL” przez Fundację „Anwil dla Włocławka”.

E- świat – nauka w sieci” to warsztaty, które mają pokazać młodym ludziom, że nauka może być „cool” i można się nią bawić.

W ramach projektu zapraszamy w pierwszym tygodniu ferii ( każdego dnia w godzinach 10.00-13.00 ) na warsztaty Zaprojektuj swój świat – nauki ścisłe w użyciu. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się wykorzystaniem programu Corel draw . Uczestnicy stworzą kreatywną książkę artystyczną z zadaniami dla dzieci i młodzieży oraz kolekcję mody z nadrukami inspirowanymi motywami regionalnymi oraz motywami z włocławskiego fajansu. Każdy uczestnik będzie mógł zrealizować swój autorski projekt książki lub zostać projektantem mody. Warsztaty zakończą się pokazem mody i prezentacją książek dla szerokiej publiczności.

W marcu (w każdą środę o godzinie 15.00) zapraszamy na zajęcia Matematyka i fizyka w praktyce warsztaty te kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych podczas tych zajęć będą wykonywane różnorodne doświadczenia matematyczne i fizyczne ale przede wszystkim pokazywane będzie praktyczne zastosowanie tych dziedzin nauki w budowie maszyn prostych. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprojektują urządzenia, które następnie wykonują i uruchamiają. Wszystkie eksperymenty obrazować będą w sposób plastyczny i przystępny prawa fizyki i robotyki z elementami matematyki. Pod opieką Instruktorów, młodzi naukowcy rozwiną swoje kompetencje oraz zainteresowania. Regulamin i karty zgłoszenia dostępne na stronie www.zst.com.pl

MartinezFilm

Informacje

IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych

19 września 2019, Możliwość komentowania IV Włocławska Wystawa Makiet Kolejowych i Samochodowych została wyłączona

Rysowanie po ścianie tunelu

19 września 2019, Możliwość komentowania Rysowanie po ścianie tunelu została wyłączona

Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019

18 września 2019, Możliwość komentowania Rowerowa Masa Krytyczna w niedzielę 22 września 2019 została wyłączona

Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019

17 września 2019, Możliwość komentowania Polska Pod Krzyżem – Kruszyn 2019 została wyłączona

III Włocławski Festiwal Modelarski

16 września 2019, Możliwość komentowania III Włocławski Festiwal Modelarski została wyłączona

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Archiwa