NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na Wiśle

Dzielnicowi z Włocławka namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn, nielegalnie łowiących ryby w obrębie ochronnym. Dzięki mundurowym wolność odzyskał też sum, który przez chwilę stanowił trofeum kłusowników.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (15.07.18) w godzinach wieczornych. Dzielnicowi, którzy pełnili służbę w rejonie włocławskiej tamy, zauważyli na Wiśle łódkę. Znajdowała się ona w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz połowu ryb z uwagi na ustanowiony tam obręb ochronny. Jednak dwaj mężczyźni przebywający na łódce zignorowali ten zakaz i nielegalnie łowili wędkami ryby.

W ten sposób 30 i 32-latek popełnili przestępstwo z ustawy o rybactwie śródlądowym, dlatego zostali zatrzymani przez policjantów. Sprawdzając ich łódź, dzielnicowi znaleźli w niej rybę – zdobycz amatorów nielegalnego wędkowania. Na szczęście jeszcze żyła, więc mundurowi czym prędzej wypuścili ją z powrotem do rzeki.

Sprzęt służący do nielegalnego połowu, czyli wędki i łódź zostały zarekwirowane przez policjantów i wszystko wskazuje na to, że nie wrócą już do właścicieli. Poza ich utratą mężczyźni poniosą również konsekwencje karne. Za przestępstwo, jakiego się dopuścili grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KMP we Włocławku