NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Dzieci pod opieką pijanych rodziców

W weekend policjanci włocławscy w dwóch przypadkach podejmowali interwencję wobec nietrzeźwych rodziców. Najmłodsze dziecko mało 4-miesiące. Nieodpowiedzialnymi rodzicami wkrótce zajmie się sąd.

W sobotnie (31.03.)popołudnie nieobojętna osoba, poinformowała komendę miejską o nietrzeźwej kobiecie opiekującej się 2 dzieci w mieszkaniu przy ulicy Starodębskiej. Po przybyciu policjanci w mieszkaniu zastali trzy osoby dorosłe spożywające alkohol oraz dwójkę dzieci w wieku 3 i 5-lat. 24-letnia matka opiekowała się dziećmi mając prawie 0,5 promila alkoholu, a pozostali uczestnicy imprezy mieli ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze przekazali dzieci pod opiekę rodziny, a trójka dorosłych trafiła na komendę.

Natomiast do drugiej interwencji doszło w gminie Lubień Kujawski., gdzie policjanci zostali powiadomieni o awanturze w jednym z domów w miejscowości Walentowo. Na miejscu funkcjonariusze zastali 4-miesięczne i 1,5-letnie dzieci, którymi opiekowali się nietrzeźwi rodzice. 36-letni mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu, natomiast 36-letniej kobiety ponad 1 promil alkoholu. Agresywnie zachowującym się mężczyzną zajęli się policjanci, którego do wytrzeźwienia umieszczono w izbie wytrzeźwień. Natomiast kobieta i dzieci trafiły pod opiekę znajomych.

Obie te sprawy trafią do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach jakie poniosą nieodpowiedzialni rodzice.

KMP Włocławek