Opublikowano: czw, Lut 8th, 2018

Działania „NURD” nie tylko na drogach

Wczorajsze (07.01.18) działania „NURD” policjanci realizowali nie tylko na drogach miasta i powiatu włocławskiego, ale również w Szkole Podstawowej w Błennej (gm. Izbica Kujawska). Funkcjonariusze ruchu drogowego i dzielnicowi przypomnieli uczniom o ważnej roli odblasków i rozdali im kamizelki odblaskowe przekazane przez Urząd Miejski w Izbicy Kujawskiej.

Wczoraj (07.01.18) na terenie miasta i powiatu włocławskiego trwały ogólnopolskie działania „NURD”, podczas których mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
To właśnie ci niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są podczas wypadków na najpoważniejsze obrażenia, gdyż nie chronią ich żadne dodatkowe elementy, np. pasy bezpieczeństwa, czy poduszki powietrzne.
Wczorajsze działania to jednak nie tylko kontrole na drodze, ale też rozmowy z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Tak było w przypadku uczniów Szkoły Podstawowej w Błennej (gm. Izbica Kujawska), których odwiedzili dzielnicowi z posterunku w Izbicy Kujawskiej i funkcjonariusze włocławskiej „drogówki”.
Podczas pogadanki policjanci przekazali dzieciom wiele cennych informacji o tym jak i gdzie należy przechodzić przez jezdnię, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Przypomnieli też o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, gdyż poprawiają one naszą widoczność.
A ponieważ wkrótce dzieciaki rozpoczną zimową przerwę od nauki, nie mogło też zabraknąć kilku słów profilaktyki o bezpiecznych feriach. Dzielnicowi przestrzegali więc przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Z kolei policjanci ruchu drogowego apelowali, aby do zjeżdżania na sankach wybierać miejsca oddalone od ulicy.
Na koniec, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych pieszych i rowerzystów, policjanci przekazali uczniom kamizelki odblaskowe, które otrzymali od Urzędu Miejskiego w Izbicy Kujawskiej.

KMP we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

13 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Odpowiedzą za posiadanie narkotyków została wyłączona

Małoletni i alkohol

9 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Małoletni i alkohol została wyłączona

ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje

8 sierpnia 2018, Możliwość komentowania ZUS zaprasza lekarzy na konsultacje została wyłączona

Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami

7 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Podwórkowe czytanie – wakacyjne spotkanie z bajkami została wyłączona

Międzynarodowo na ludowo

6 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Międzynarodowo na ludowo została wyłączona

Warsztaty Rodzinne “Być jak Zagajewski” w Zbiorach Sztuki

1 sierpnia 2018, Możliwość komentowania Warsztaty Rodzinne “Być jak Zagajewski” w Zbiorach Sztuki została wyłączona

Archiwa