NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

DYPLOMY EKOLOGICZNEJ AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI ROZDANE

W dniu dzisiejszym w ANWILU S.A. została uroczyście zakończona I edycja Ekologicznej Akademii Umiejętności, której włocławskim realizatorem był  ANWIL S.A. we współpracy z Chemeko Sp. z o.o. Siedemnastu uczestnikom Akademii zostały wręczone Zaświadczenia jej ukończenia. Uroczystość została uświetniona występem grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 23,

Ekologiczna Akademia Umiejętności to przedsięwzięcie edukacyjne zainicjowane w ramach programu „Odpowiedzialność i Troska”, skierowane do kadry pedagogicznej.  Celem tego projektu jest zdobycie wiedzy z dziedziny ochrony i kształtowania środowiska, zaznajomienie z ideą programu „Odpowiedzialność i Troska” oraz zapoznanie z rodzajem i skalą oddziaływania firm chemicznych na środowisko, a w szczególności działaniami podejmowanymi przez ANWIL S.A. na rzecz jego ochrony.

Realizatorem Akademii we Włocławku był ANWIL S.A. we współpracy z Chemeko Sp. z o.o., która prowadzi Sekretariat programu „Odpowiedzialność i Troska”. W I edycji Akademii we Włocławku wzięło udział  17 nauczycieli z włocławskich szkół podstawowych i przedszkoli. W ramach Akademii 2009/2010 odbyło się 5 zjazdów, każdy z nich obejmował wykłady oraz zwiedzanie poszczególnych instalacji ANWILU S.A., związanych tematycznie z zagadnieniami danego zjazdu.

Na dzisiejszym uroczystym spotkaniu wszystkim uczestnikom Akademii zostały wręczone Zaświadczenia ukończenia Ekologicznej Akademii Umiejętności programu „Odpowiedzialność i Troska” oraz upominki. Uroczystość została uświetniona występem grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 23, nota bene zwycięzców tegorocznej akcji „Drzewko za butelkę” we Włocławku, w kategorii ilość zebranych butelek. Dzieci zaprezentowały spektakl o tematyce pro-ekologicznej.