NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Dorosły zapomniał, dziecko cierpi”

Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek oraz Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku zapraszają na Debatę Obywatelską w WSHE pt. „Dorosły zapomniał, dziecko cierpi” z udziałem psychologa klinicznego, psychologa szkolnego oraz przedstawiciela Policji.


Debata odbędzie się w piątek 1 października 2010 roku w Sali nr 10 Collegium Novum WSHE, ul. Okrzei 94 A, początek godz. 11:00.

Debata odbywa się w ramach ogólnopolskiej Kampanii „Zły dotyk”, która poświęcona jest problemowi wykorzystywania seksualnego dzieci.  Akcja pod hasłem „Dzieci skrzywdzone przez zły dotyk chcą stać się niewidoczne” jest skierowana głównie do rodziców i profesjonalistów (nauczycieli, pedagogów, psychologów), a jej celem jest edukacja w zakresie możliwości ochrony najmłodszych i pomocy dzieciom, które doświadczyły wykorzystywania.

Organizatorzy kampanii postulują także o jak najszybszą ratyfikację przez polski parlament Konwencji Rady Europy o ochronie dzieci przed seksualnym wykorzystywaniem i niegodziwym traktowaniem w celach seksualnych, przyjętej przez Komitet Ministrów w dniu 12 lipca 2007 r., a podpisanej przez Rzeczpospolitą Polską w dniu 25 października 2007 r.

We Włocławku Ambasadorką kampanii jest Angelika Daroszewska – Koordynatorka Młodego Wolontariatu.