NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

DORIAN TOMCZAK NAJLEPSZY W WARSZAWIE

Dorian Tomczak, zawodnik MKS „Olimpijczyk” Włocławek, zdobył złoty medal podczas Turnieju Judo Dzieci, który odbył się 20 marca br. w Warszawie. W zawodach wzięło udział 294 zawodników z 18 klubów. Młody judoka „Olimpijczyka” stoczył 4 walki, które w bardzo dobrym stylu technicznym wygrał przed czasem. To drugi złoty medal w tym roku Doriana. Przypomnijmy, że 2 tygodnie temu zdobył on złoty medal podczas Międzynarodowego Turnieju Judo w Niemczech JUDO SPRELA CUP 2011, gdzie został uznany „Najlepszym Technikiem Turnieju” w kategorii dzieci 2001-2002.

To bardzo utalentowany chłopiec. Dorian trenuje systematycznie ze starszymi zawodnikami „Olimpijczyka” tj. Kacper Wróbel, Karolina Wróbel dzięki czemu jego poziom znacznie wzrasta. Ma niebywałe „czucie techniczne” co rokuje na dalsze sukcesy. W ubiegłym roku Dorian zdobył 12 medali, w tym 9 złotych na turniejach krajowych i międzynarodowych – mówi trenerka „Olimpijczyka” Aneta Szczepańska.

W turnieju w Warszawie wzięła również udział Marita Zielińska, która w wadze do 35kg. musiała toczyć walki z zawodniczkami o 4kg. cięższymi. Mimo różnicy wagi stoczyła 4 walki (2 wygrane / 2 przegrane) i ostatecznie zajęła 3 lokatę.

W turnieju wzięło udział tylko 2 zawodników „Olimpijczyka”. Pozostała grupa przygotowuje się do międzynarodowych startów w Berlinie i Suchym Lesie oraz do mistrzostw kraju w kategorii juniora i młodzieżowca – dodał trener Roman Stawisiński.

Źródło: szczepajudo