NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Dorian Tomczak i Jakub Woźniak najlepsi w Łowiczu

6 medali zdobyli judocy MKS „Olimpijczyk” Włocławek podczas Łowickiego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. W turnieju wzięło udział 350 zawodników z 32  klubów.  Na najwyższym stopniu podium stanęli : Dorian Tomczak (waga do 36kg) i Jakub Woźniak (w. +50kg), srebrny medal zdobył  Maciej Koczór (w. 22kg) i Wiktor Lewandowski (w. 34kg), a brązowe Jakub Serewis (31kg) i Mariusz Czapczak (39kg). Na 7 miejscu ( po 3 wygranych i 2 przegranych walkach) rywalizację zakończył Ksawery Achrem (w. 28kg)

– Turniej stał na wysokim poziomie. W niektórych kategoriach wagowych startowało po 30 zawodników, więc judocy mogli stoczyć po 4-6  walk. Rangę imprezy podniosła również ekipa judoków z Irlandii – skomentowała Aneta Szczepańska.

Do Łowicza wystawiliśmy tylko zawodników w kategorii dzieci, gdyż w najbliższy weekend w Suchym Lesie k. Poznania odbędzie się Otwarty Puchar Polski w kategorii młodzika i juniora młodszego. Będzie to sprawdzian dla naszej grupy młodzika przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski  – dodaje Roman Stawisiński.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Włocławek.