Opublikowano: nie, Sie 2nd, 2015

DKF Ósemka zaprasza na film “Wizyta”

DKF Ósemka zaprasza na pokaz filmu „Wizyta”, który na ekrany kin w Polsce wejdzie dopiero 23. października 2015 roku. W najbliższy czwartek, tj. 6. sierpnia 2015 roku o godz. 19:00 widzowie z Włocławka będą mieli okazję obejrzeć ten film przedpremierowo.

„Wizyta” to kolejny obraz w dorobku duńskiego reżysera Michaela Madsena, znanego w Polsce z filmu „Jądro ciemności”. To druga cześć jego „Trylogii Człowieczeństwa” (pierwsza cześć: „Jądro ciemności”, trzecia cześć: „Odyseja” obecnie w trakcie produkcji). Film jest impresjonistycznym esejem dokumentalnym, przedstawiającym wiarygodny scenariusz pierwszego na Ziemi spotkania człowieka z inteligentną formą życia z innego świata. Zdaniem reżysera film jest próbą pokazania portretu ludzkości, widzianego oczami obcej nam formy życia, zwiedzającej naszą planetę po raz pierwszy. Jest próbą odpowiedzi na pytanie, kim jest człowiek.

W „Wizycie” pojawia się imponująca plejada naukowców i ekspertów z takich instytucji jak: Biuro Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami, Rządu Wielkiej Brytanii, SETI, czy NASA.

Pracując nad filmem, zamiarem Michaela Madsena było, „aby po obejrzeniu filmu widzowie byli bardziej świadomi samych siebie, zrozumieli, że wszystko zależy od oczu, które nie tylko patrzą, ale widzą. […] aby „Wizyta” pokazała ludziom coś, czego do tej pory nie dostrzegali.”

Zapraszam do Multikina, na seans w dniu 6.08.2015 r., o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansem.

DKF Ósemka

MartinezFilm

Informacje

Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie

13 września 2019, Możliwość komentowania Polska pod Krzyżem – Spotkanie modlitewne na lotnisku w Kruszynie została wyłączona

Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta”

12 września 2019, Możliwość komentowania Niedziela z kustoszem na wystawie czasowej „W kuźni Andrzeja Schmidta” została wyłączona

Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi.

9 września 2019, Możliwość komentowania Dewastacja ławki. Udzielenie pomocy diabetykowi. została wyłączona

Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku

9 września 2019, Możliwość komentowania Narodowe Czytanie W KPCEN we Włocławku została wyłączona

Półkolonie z Bazą Przygody

9 września 2019, Możliwość komentowania Półkolonie z Bazą Przygody została wyłączona

Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej”

9 września 2019, Możliwość komentowania Sesja popularnonaukowa pt. “Śladami II wojny światowej” została wyłączona

Archiwa