NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Dariusz Delik. Ogrody metafizyczne

W dniu 7 czerwca 2014 roku, o godz. 17.00, w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie zostanie otwarta wystawa malarstwa toruńskiego artysty malarza Dariusza Delika, Dyrektora Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Dariusz Delik (ur. 1961 w Świeciu) jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia na kierunku artystyczno-pedagogicznym ukończył w 1987 roku. Dyplom w zakresie specjalności malarstwo sztalugowe zrealizował pod opieką prof. Janusza Kaczmarskiego. W 2012 roku na toruńskiej uczelni uzyskał tytuł doktora sztuk plastycznych w zakresie sztuk pięknych. Jest aktywnym artystą plastykiem, od 1996 roku członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, biorącym udział w życiu artystycznym nie tylko regionu kujawsko-pomorskiego. Swoje prace malarskie prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu. Inowrocławiu, Opolu, Toruniu, Włocławku, Warszawie, Getyndze, Martinie, Sofii i Wilnie. Kilkakrotnie był laureatem organizowanego przez Okręg Toruński ZPAP konkursu „Dzieło Roku”.

Zawodowo od 1987 roku związany jest z Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Od sześciu lat jest dyrektorem tej instytucji.

Za swoją działalność artystyczną i edukacyjną otrzymał Nagrodę Wojewody Toruńskiego (1991) oraz Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2007). Za popularyzację kultury bułgarskiej w Polsce, w roku 2012 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury Republiki Bułgarii.

Wystawa czynna do 24.08.2014 r.

dariusz-delik-wystawa-plakat

MZKiD