NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

26 lutego 2010 r. w sali kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul.Warszawskiej odbędzie się otwarcie kolejnej wystawy zorganizowanej przez grupę fotografisci.pl. Tym razem tematem prac włocławskich amatorów fotografii jest „Człowiek w obiektywie”. Organizatorzy serdecznie zapraszają na wernisaż o godz. 17.00.

Forum fotografisci.pl powstało w kwietniu 2009 roku z inicjatywy kilku pasjonatów fotografii, którzy znali się wcześniej z forum nikon.pl i natychmiast stało się nowym miejscem na artystycznej mapie Włocławka, ale przede wszystkim w znaczący sposób przyczyniło się do integracji środowiska fotograficznego w naszym mieście.

Główną ideą przyświecającą grupie jest umożliwienie dzielenia się z innymi pasją fotografowania, doświadczeniem i wiedzą, dostarczanie inspiracji i motywacji do dalszego rozwoju własnych umiejętności.

Fotografiści.pl to portal dla ludzi, dla których fotografia stanowi ważną cześć życia. Po niespełna roku działalności forum ma 235 użytkowników i w chwili publikacji tego tekstu ta liczba zapewne nie będzie już aktualna, bo nowych członków przybywa  z każdym dniem.

Forum fotografisci.pl ma charakter otwarty. Jest tu miejsce dla każdego, komu obiektyw aparatu pozwala wejrzeć w niewidzialną dla przeciętnego oka stronę rzeczywistości, zamrażaną na zdjęciu za sprawą magicznego dotknięcia spustu migawki. Członkowie społeczności komunikujący się przez forum prezentują rozległe spektrum zainteresowań   i poszukiwań artystycznych, dzięki czemu grupa jest strukturą niezwykle dynamiczną. Są wśród nich zarówno doświadczeni, jak i młodzi, zawodowi fotograficy i amatorzy.

Choć od założenia grupy nie minął jeszcze rok,  dorobek fotografistów jest znaczący. Do ważniejszych wydarzeń fotograficznych należy zaliczyć debiutancką wystawę grupy w maju 2009r., ogłoszenie konkursu fotograficznego „Wakacyjne impresje”, prezentacja prac w Urzędzie Miasta „Zakątki Włocławka”, wystawa fotografii „Wspomnienia z Celulozy”, kreatywne spotkania na temat fotografii studyjnej, sportowej i  przyrodniczej.

26 lutego  fotografiści zaprezentują się po raz kolejny włocławskiej publiczności. Wystawa „Człowiek w obiektywie” prezentuje indywidualne spojrzenie na człowieka, jego pracę, pasje, zachowania, emocje i uczucia.  Na wystawie swoje zdjęcia przedstawią:

1. ANDRZEJ RYBARSKI ( ANDRUCHA)

2. MAGDALENA FURTAS ( FURTKA)

3. TOMASZ BRZEZIŃSKI ( TOFIC)

4. MARTA SADOWSKA ( MARTHA DE SADE)

5. MARCIN TROSZYŃSKI ( FOTONICRAM)

6. JACEK OSTROWSKI (URG)

7. JERZY SZPIEG (JURES)

8. KAROL SZADKOWSKI (CARLOS1979)

9. TOMASZ KWASEK ( TOMACHA2001)

10. PAWEŁ SZARADOWSKI (PAOLO)

11. PAULINA WAĆKOWSKA (PAULA)

12. ADAM TUREK (ADAMTUREK)

13. ADRIAN CHIBERSKI ( ACHIB)

14. ANNA GRACZYK ( ANKA)

15. SYLWIA ŚWIATEK-URBAN (MIGOTA)

Patronat medialny nad imprezą sprawuje portal kulturalny www.kultrka.wloclawek.pl