NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Cykl koncertów „Muzyczne spotkania z ANWILEM” w Muzeum Diecezjalnym

Muzeum Diecezjalne we Włocławku w najbliższych miesiącach organizuje cykl koncertów „Muzyczne spotkania z ANWILEM”, którego sponsorem głównym jest ANWIL S.A. W wybrane sobotnie wieczory zostanie zrealizowanych sześć koncertów o zróżnicowanej tematyce m.in. koncert kameralny, jazzowy, skrzypcowy, fortepianowy, patriotyczny oraz wieczór poetycko-muzyczny.

Wszystkie koncerty odbędą się w Auli Muzeum Diecezjalnego we Włocławku. W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną terminy koncertów oraz liczba uczestników jest ustalana na bieżąco. Wejście na wszystkie wydarzenie jest bezpłatne, należy jednak wcześniej odebrać w muzeum bilet wstępu, co związane jest z ograniczeniami wynikającymi z przeciwdziałania pandemii. Bilety można będzie odbierać w tygodniu w którym odbywa się koncert od wtorku do piątku włącznie. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń można znaleźć pod adresem: www.mdwloclawek.pl/wydarzenia

Na najbliższy koncert Muzeum zaprasza już 26. czerwca o godzinie 19.00. Bilety można odbierać w Muzeum od 22.06 do 25.06 (wtorek-piątek). Podczas Koncertu kameralnego wystąpią: Anna Jeremus-Lewandowska – sopran, Aleksandra Deryng-Jaroń – sopran, Wanda Tomczak – sopran, Magdalena Osterczy – mezzosopran oraz pianiści: Jarosław Domagała i Maciej Domagała. W programie będzie można usłyszeć utwory takich kompozytorów jak m.in.: F. Chopin, G. Donizetti, G.F. Hendel, F. Lehar, St. Moniuszko, W.A. Mozart, F. Nowowiejski, G.B. Pergolesi i inni.

W związku z trwającą pandemią od ponad roku nie mogliśmy organizować koncertów, które przed wybuchem epidemii cieszyły się dużą popularnością. Po stopniowym łagodzeniu obostrzeń, dzięki umowie ze sponsorem głównym – ANWIL S.A. przygotowaliśmy dla Państwa bardzo interesującą ofertę kulturalną na lato i jesień 2021 – informuje ks. Łukasik, dyrektor Muzeum Diecezjalnego we Włocławku.

Muzeum Diecezjalne we Włocławku