Informacje 22 września 2013

Ćwiczenia chemiczne trzeciego stopnia w ANWIL

Redakcja: Kujawianin

Manewry ratownictwa chemicznego z użyciem syren alarmowych odbędą się we wtorek 24 września na terenie spółki ANWIL. Celem ćwiczeń jest doskonalenie współpracy służb ratowniczych poszczególnych komórek organizacyjnych, Zakładowej Straży Pożarnej, firm zewnętrznych zlokalizowanych na terenie Spółki oraz sprawdzenie Wewnętrznego Planu Operacyjno – Ratowniczego ANWIL.

Ćwiczenia ratownictwa chemicznego pierwszego lub drugiego stopnia odbywają się regularnie na terenie ANWIL i służą doskonaleniu umiejętności służb ratowniczych, a także sprawdzeniu skuteczności funkcjonowania procedur obowiązujących przy ogłaszaniu alarmów chemicznych oraz zachowania ludzi znajdujących się w strefie zagrożenia. Raz do roku odbywają się ćwiczenia III stopnia.

W przypadku alarmu pierwszego lub drugiego stopnia, w akcji ratowniczej biorą udział tylko służby zakładowe. Natomiast ćwiczenia trzeciego stopnia mają za zadanie  sprawdzić efektywność współpracy z zewnętrznymi służbami ratowniczymi i z instytucjami państwowymi oraz samorządowymi takimi jak: Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Włocławek, Komenda Miejska Policji, Delegatura WIOŚ oraz służby medyczne.

Po zakończeniu ćwiczeń zostaną przeprowadzone także próby funkcjonalne nowej syreny alarmowej w ramach modernizacji systemu alarmowania w ANWIL. Testy systemu ostrzegania mogą potrwać w godzinach 8:00 – 15.00.

Zdaniem ratowników przebieg ćwiczeń zostanie poddany wnikliwej analizie, a wnioski służyć będą dalszej poprawie współpracy służby i bezpiecznego funkcjonowania Spółki.

ANWIL S.A.

NA ANTENIE
Łączenie...
Aplikacja Nasz Włocławek Zainstaluj na ekranie głównym