NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Cmentarny interes

13 lipca 2011

Włocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców Włocławka, którzy kradli i sprzedawali metalowe elementy pochodzące z grobów. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W ostatnim okresie na terenie cmentarza komunalnego we Włocławku doszło do kilkunastu kradzieży elementów wykonanych z metali kolorowych. Głownie były to krzyże oraz dzbany do kwiatów z grobów. O braku takich elementów policję poinformowały rodziny zmarłych, które oprócz strat moralnych oszacowały straty na łączną kwotę 8 700 złotych.

W wyniku przeprowadzonych działań przez policjantów, ustalono i zatrzymano dwóch sprawców tych kradzieży. Okazali się nimi 51-letni ojciec i jego 29-letni syn.

Mundurowi ustalili, że mężczyźni od dłuższego czasu sprawowali opiekę nad wybranymi grobami. Polegało to na sprzątaniu, zgrabianiu i czyszczeniu mogił zleconych przez niektórych mieszkańców naszego miasta. Niestety jak się okazało, mężczyźni wykorzystywali tę okoliczność i częste przebywanie na cmentarzu. Przy „dobrym rozpoznaniu” postanowili rozszerzyć swoją profesję. Niestety nikczemną. Oprócz tej opieki dokonywali kradzieży elementów metalowych wykonanych z elementów kolorowych z innych grobów z zamiarem sprzedaży w punktach skupu złomu. Aby nie wzbudzać podejrzeń skupujących złom wszystkie elementy cięli na mniejsze kawałki w celu utrudnienia ich identyfikacji.

Policjanci dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przedstawili sprawcom 17 zarzutów znieważenia miejsca spoczynku zmarłego poprzez kradzież elementów metalowych. Grozi im za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

KMP Włocławek