NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Chór CANTO Festiwal Musica Patriae

W sobotę, 19 listopada odbył się w Poznaniu   I Ogólnopolski Festiwal Chóralnej Pieśni Patriotycznej „ MUSICA PATRIAE”  2022 . W Festiwalu uczestniczyło 17 chórów z całej Polski. Chór Młodzieżowy CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku wywalczył „GRAND PRIX” najwyższe trofeum Festiwalu zdobywając  99,3 pkt. na 100 możliwych.

Oprócz tej nagrody zespół został nagrodzony jeszcze „ Złotym Pasmem” oraz nagrodą za Najlepsze Wykonanie pieśni patriotycznej. Jury wyróżniło interpretację utworu „Krzyż i Orzeł” Pawła Łukowca. Marian Szczepański-dyrygent chóru został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu.

W zespole śpiewa młodzież włocławskich szkół podstawowych i średnich. Cieszy fakt ,że czas na ciężką ale satysfakcjonującą pracę podczas prób i koncertów znajduje nie tylko włocławska młodzież. W chórze występują wokalnie utalentowane  osoby z Kowala, Brześcia Kujawskiego, Lubania, Wagańca, Dobrzynia nad Wisłą, Lubrańca, Bobrownik, Lubienia Kujawskiego czy nawet Skępego. Przy okazji  należy przypomnieć ,że nabór do chóru trwa cały rok i każdy kto chce rozwijać talent wokalny może odwiedzić  szkołę muzyczną i zapisać się do chóru.

Przypomnę, że koncertu chóru w repertuarze patriotycznym  można było wysłuchać w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło”  16 listopada. Chór zaśpiewał również  11 listopada pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego podczas miejskich obchodów 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W repertuarze kolędowym będziemy mogli posłuchać chóru już 19 grudnia podczas Koncertu Kolęd  organizowanego przez Pedagogów i Dyrekcję Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena. Koncert odbędzie się w Sali Teatru Impresaryjnego.

Marian Szczepański
-dyrygent chóru