NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

BULLDOGS

Włocławska Grupa Paintballowa

Paintball- Wloclawek. W.G.P. Bulldogs

Na początku wakacji 2009 roku we Włocławku powstała nowa grupa zrzeszająca miłośników nietypowej dyscypliny sportu – paintball. Jako członkowie tej grupy pragniemy zaprosić wszystkich do zapoznania się z paintball’em – tym jak doskonałą może być zabawą oraz sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Nasza grupa nazywa się W.G.P. Bulldogs i jesteśmy grupą działającą niekomercyjnie. Aktualnie liczymy około 20 członków, jednak liczba ta ciągle rośnie. Jesteśmy otwarci na każdego chętnego do gry w paintball – nowym członkom pomagamy w zakupie sprzętu oraz w rozpoczęciu zabawy.

Poza organizacją gier (co najmniej raz w tygodniu we Włocławku) nasza grupa jeździ wspólnie na duże imprezy organizowane w różnych miastach Polski a także spotykamy się na imprezach integracyjnych.

Czym jest paintball i jak się w to bawić? Najkrócej mówiąc paintball to gra zespołowa w której drużyny „walczą” ze sobą za pomocą markerów – pneumatycznych pistoletów strzelających kulkami z farbą. Scenariusze oraz cele gry mogą być bardzo różne. Gra wymaga odrobinę kondycji fizycznej i umiejętności współpracy w zespole. W paintball może grać każdy – bez względu na wiek i płeć. Aby zacząć grę wystarczy prosty i niedrogi zestaw – mechaniczny marker, maska, butla z gazem, prosty strój – mając 500zł w kieszeni można już zakupić sobie wszystko co jest potrzebne do gry. Gra w paintball odbywać się może w lesie, w budynkach lub na polu ze sztucznymi przeszkodami.

Autor zdjęć: Piotr Bączkowski

Nasza grupa planuje rozpocząć intensywną promocję dyscypliny sportu jaką jest paintball we Włocławku i okolicach. Chcielibyśmy, aby stał się on kolejną znaną i lubianą przez mieszkańców naszego miasta rozrywką na wolne chwile.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz forum dyskusyjnego www.paintball.wloclawek.pl gdzie można znaleźć informacje o naszej grupie oraz o tym jak do nas dołączyć.

Pozdrawiamy!
W.G.P. Bulldogs