NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Budowa centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim na półmetku

Po sześciu miesiącach od rozpoczęcia inwestycji, nad halą główną przyszłego centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim zawisła wiecha. Zgodnie z budowlaną tradycją, ta uroczystość jest symbolicznym zwieńczeniem prac konstrukcyjnych obiektu. To również okazja do przekazania podziękowań dla pracowników oraz partnerów i firm zaangażowanych w budowę. Teraz, przed LPP i partnerami budowlanymi gdańskiej firmy, etap prac wykończeniowych.

Inwestycja polskiej firmy odzieżowej na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej ruszyła w styczniu tego roku.  Po sześciu miesiącach od jej rozpoczęcia, w pełni ukończona została konstrukcja stalowa części magazynowej wraz z pokryciem i izolacją dachu. Prowadzona
w ostatnich tygodniach instalacja płyt elewacyjnych, pozwoliła na jej zamknięcie oraz przystąpienie do prac związanych z montażem regałów. Zakończenie ważnego etapu inwestycji uczczono zawieszeniem symbolicznej wiechy. Podziękowania dla pracowników
i podwykonawców zaangażowanych w prace budowlane, przedstawiciele inwestora oraz generalnego wykonawcy, firmy Bremer, przekazali w towarzystwie Burmistrza Brześcia Kujawskiego – Tomasza Chymkowskiego.

Zamykamy kolejny ważny etap procesu inwestycyjnego w Brześciu Kujawskim. To powód do optymizmu, patrząc na drogę jaką przeszliśmy od momentu rozpoczęcia rozmów z władzami Gminy. W tym czasie mierzyliśmy się z ograniczeniami, jakie przyniosła pandemia oraz wyjątkowo wymagającą pod względem działań budowlanych zimą. Mimo trudnych początków, projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem. To niewątpliwie ogromna zasługa oraz efekt ciężkiej pracy firm i osób zaangażowanych w tę inwestycję. Bardzo za to wszystkim naszym partnerom dziękuję – mówi Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

W ramach realizacji stanu surowego, w hali głównej centrum dystrybucyjnego LPP, została wykonana posadzka betonowa oraz instalacje elektryczne i kanalizacyjne. Na dachu budynku rozmieszczono świetliki, zapewniające dopływ światła słonecznego do wnętrza obiektu. Zamontowane zostały podstawowe systemy z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego
– tryskacze i klapy dymowe. Prace realizowane są również w bezpośrednim otoczeniu budynku. Na terenie działki powstał parking dla samochodów ciężarowych. W trakcie ukończenia jest także część dla pojazdów osobowych. Docelowo powstać ma tam 650 miejsc postojowych.

– Ukończenie tego etapu prac, jakim jest uszczelnienie obudowy budynku jest dla nas zawsze niezmiernie ważne. Po tym terminie prace w budynku możemy kontynuować w pełnym zakresie, uniezależniając się tym samym od warunków atmosferycznych. Na projekcie LPP w  Brześciu Kujawskim jest to dla nas o tyle istotne, że utwierdza naszego Klienta, firmę LPP, w  słuszności wyboru partnera do budowy tego ważnego obiektu, że pomimo krótkiego terminu na realizację prac oraz zawirowań na rynku materiałów budowlanych, które dotykają całą branżę, projekt jest realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem – mówi Piotr Brańka, członek zarządu Bremer Sp. z o.o.

Na kolejnym etapie realizacji inwestycji planowane jest zamknięcie konstrukcji oraz prace wykończeniowe w  budynku biurowym, które mają rozpocząć się w pierwszym tygodniu sierpnia. Równolegle, na dachu hali magazynowej, prowadzony będzie montaż stelaży pod panele fotowoltaiczne. Instalacja docelowo generować będzie ok. 1,5 MW mocy. Kolejny ważny kamień milowy w  harmonogramie inwestycji to wyposażenie obiektu w zaplecze technologiczne. Montaż regałów wysokiego składu oraz automatycznych sorterów, zwiększających efektywność obiektu logistycznego, zajmie około pięciu miesięcy. Budowa centrum dystrybucyjnego LPP w  Brześciu Kujawskim ma zakończyć się w czwartym kwartale br.

– Gratuluję firmie LPP rozmachu w realizacji działań inwestycyjnych i cieszę się, że z tak dużą determinacją spółka oraz współpracujący z nią partnerzy, dążą do zakończenia prac zgodnie z planem. Mimo trudnych warunków, w jakich rozpoczynała się budowa, dzięki zaangażowaniu pracowników wszystkich firm podwykonawczych, możemy dzisiaj podziwiać efekty ich ciężkiej pracy, a już wkrótce wszyscy będziemy świętować oddanie nowego obiektu w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Doceniam również otwartość firmy LPP, która od początku swojej obecności w  naszej Gminie aktywnie uczestniczy w życiu naszej społeczności i niezależnie od sytuacji związanej z budową, wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców – komentuje Burmistrz Brześcia Kujawskiego, Tomasz Chymkowski.

LPP