NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

BRĄZOWY MEDAL DARIUSZA CHEŁMINIAKA W MISTRZOSTWACH POLSKI w JUDO

Dariusz Chełminiak – zawodnik MKS „Olimpijczyk” Włocławek – zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Judo w kategorii do 60 kg., które odbyły się w miniony weekend w Luboniu k. Poznania. W walce o brązowy medal Chełminiak wygrał przed czasem z Bartoszem Komorowskim z UKS „Kodokan” Toruń. Kategorię do 60 kg. wygrał Grzegorz Wieczorek z GKS „Czarni” Bytom. Jest to 6 medal zdobyty przez Darka w zawodach tej rangi.

Nie ukrywam, że liczyłam na finał Darka. Niestety w walce decydującej o wejście do finału przegrał z Arielem Kuśką z „Polonii” Rybnik. Zawody zostały rozegrane w bardzo ładnej oprawie. Brawa należą się nie tylko zawodnikom i ich trenerom, ale i organizatorom – skomentowała Aneta Szczepańska.

Młodsi zawodnicy „Olimpijczyka” w tym czasie rywalizowali w Koszalinie i Gdyni. Podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego spisywali się bardzo dobrze.

W Koszalinie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików srebrny medal zdobył Bartosz Bykowski w wadze do 46 kg. W tej samej wadze na 7 miejscu zawody zakończył Damian Barej.

W Gdyni podczas IX Nadbałtyckiego Międzynarodowego Turnieju Judo najmłodsi judocy klubu zdobyli 4 medale. Złoto wywalczył Dorian Tomczak (24kg.), srebro zdobyła Marita Zielińska (28kg.) a brązowy medal Szymon Wesołowski (28kg.) i Jakub Woźniak (38kg.)