Opublikowano: pon, Mar 18th, 2019

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

W okresie minionego weekendu do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło łącznie 95 interwencji. Operatorzy monitoringu miejskiego zaobserwowali 14 zdarzeń, najczęściej dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz udzielania pomocy osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu, które swoim zachowaniem dały powód do zgorszenia w miejscu publicznym, albo znajdowały się w stanie powodującym zagrożenie dla życia i zdrowia.

Między innymi w nocy z soboty na niedzielę, około godz. 2:30 operator monitoringu miejskiego poinformował Dyżurnego Straży Miejskiej o bójce na ulicy Ogniowej, w której uczestniczyło kilka osób. Interwencję zrealizował przybyły na miejsce patrol Policji, natomiast strażnicy miejscy udzielili asysty policjantom podczas legitymowania osób uczestniczących w zdarzeniu. Pobity mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

Do innego, niecodziennego zdarzenia uchwyconego przez monitoring miejski doszło tej samej nocy, kilka minut po godzinie 3-ej nad ranem, operator zauważył dziwnie zachowujących się 4 mężczyzn. Jeden z nich niósł łopatę, drugi duży pakunek owinięty w folię. Okazało się, że mężczyźni w ten sposób technicznie przygotowani, mieli zamiar w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami pozbyć się zdechłego psa. Ponieważ nie doszło do realizacji wykroczenia, po ustaleniu danych osobowych, mężczyźni zostali zwolnieni, a martwy pies, z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się lub niewłaściwym utrzymywaniu zwierzęcia, został przetransportowany do Schroniska dla Zwierząt.

Natomiast w niedzielny poranek na Placu Wolności dwóch amatorów alkoholu spotkało się w celu jego spożycia, zostali wypatrzeni przez operatora monitoringu wizyjnego miasta, jeden z nich na miejscu otrzymał mandat karny, wobec drugiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.

SM we Włocławku

MartinezFilm

Informacje

ZUS ostrzega: Uwaga na fałszywe maile

17 października 2019, Możliwość komentowania ZUS ostrzega: Uwaga na fałszywe maile została wyłączona

MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych

15 października 2019, Możliwość komentowania MOPR diagnozuje potrzeby osób niepełnosprawnych została wyłączona

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką

11 października 2019, Możliwość komentowania Spotkanie autorskie z Krzysztofem Beśką została wyłączona

Dzieła godne wystawienia

11 października 2019, Możliwość komentowania Dzieła godne wystawienia została wyłączona

Spacer szlakiem włocławskich Żydów

11 października 2019, Możliwość komentowania Spacer szlakiem włocławskich Żydów została wyłączona

Papież-poeta na kujawskiej ziemi

10 października 2019, Możliwość komentowania Papież-poeta na kujawskiej ziemi została wyłączona

Archiwa