Opublikowano: pon, Mar 18th, 2019

Bójka na Ogniowej i spożywanie alkoholu na Placu Wolności.

W okresie minionego weekendu do Dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło łącznie 95 interwencji. Operatorzy monitoringu miejskiego zaobserwowali 14 zdarzeń, najczęściej dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz udzielania pomocy osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu, które swoim zachowaniem dały powód do zgorszenia w miejscu publicznym, albo znajdowały się w stanie powodującym zagrożenie dla życia i zdrowia.

Między innymi w nocy z soboty na niedzielę, około godz. 2:30 operator monitoringu miejskiego poinformował Dyżurnego Straży Miejskiej o bójce na ulicy Ogniowej, w której uczestniczyło kilka osób. Interwencję zrealizował przybyły na miejsce patrol Policji, natomiast strażnicy miejscy udzielili asysty policjantom podczas legitymowania osób uczestniczących w zdarzeniu. Pobity mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

Do innego, niecodziennego zdarzenia uchwyconego przez monitoring miejski doszło tej samej nocy, kilka minut po godzinie 3-ej nad ranem, operator zauważył dziwnie zachowujących się 4 mężczyzn. Jeden z nich niósł łopatę, drugi duży pakunek owinięty w folię. Okazało się, że mężczyźni w ten sposób technicznie przygotowani, mieli zamiar w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami pozbyć się zdechłego psa. Ponieważ nie doszło do realizacji wykroczenia, po ustaleniu danych osobowych, mężczyźni zostali zwolnieni, a martwy pies, z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się lub niewłaściwym utrzymywaniu zwierzęcia, został przetransportowany do Schroniska dla Zwierząt.

Natomiast w niedzielny poranek na Placu Wolności dwóch amatorów alkoholu spotkało się w celu jego spożycia, zostali wypatrzeni przez operatora monitoringu wizyjnego miasta, jeden z nich na miejscu otrzymał mandat karny, wobec drugiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włocławku.

SM we Włocławku

Jamróz - Rowery” height=
MartinezFilm

Informacje

XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem

16 czerwca 2019, Możliwość komentowania XXVI Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego oraz Niedziela z Kustoszem została wyłączona

Bójka na 3 Maja.

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Bójka na 3 Maja. została wyłączona

Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławskie stowarzyszenie OLIGO zbiera na Magiczny Dywan została wyłączona

Miasto – Ludzie – Wolność

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Miasto – Ludzie – Wolność została wyłączona

Odkrywamy talenty z KPCEN-em

14 czerwca 2019, Możliwość komentowania Odkrywamy talenty z KPCEN-em została wyłączona

Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej”

13 czerwca 2019, Możliwość komentowania Włocławek Malowany w Czasie “Niedzieli Na Zamczej” została wyłączona

Archiwa