NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Bójka na 3 Maja.

W dniu wczorajszym około godz. 20:10 operator monitoringu wizyjnego miasta poinformował Dyżurnego Straży Miejskiej, że zaobserwował zdarzenie mające charakter bójki, pomiędzy dwoma mężczyznami. Dyżurny we wskazane miejsce niezwłocznie zadysponował patrol znajdujący się na Posterunku Straży Miejskiej przy ulicy 3 Maja 22 oraz dodatkowo patrol samochodowy realizujący inne zadania na terenie miasta.

W wyniku podjętych działań przez strażników miejskich, bijący się mężczyźni zostali rozdzieleni. Wobec jednego z nich, najbardziej agresywnego strażnicy miejscy musieli zastosować środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. W międzyczasie strażnicy miejscy spotkali się z agresją, ze strony trzeciego mężczyzny, który pojawił się na miejscu zdarzenia. Ponieważ nie stosował się do wydawanych poleceń, próbował odbić jednego z uczestników bójki, utrudniał wykonywanie czynności służbowych, również wobec tej osoby, strażnicy zastosowali środki przymusu bezpośredniego, w postaci ręcznego miotacza gazu oraz kajdanek założonych na ręce.

Mężczyźni, którzy byli inicjatorami bójki, zostali przekazani przybyłemu na miejsce patrolowi Policji, do dalszych czynności służbowych. Jeden z nich, najbardziej poszkodowany, został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala, którą wcześniej wezwał Dyżurny.

SM we Włocławku