NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Bezpłatna nauka pływania dla mieszkańców Włocławka i okolic

ANWIL wspólnie z włocławskim WOPR-em zaprasza na darmowe lekcje pływania. Praktyczne zajęcia na basenie dedykowane są dzieciom i młodzieży oraz dorosłym w wieku 40+. Na chętnych do udziału w tej sportowej inicjatywie czeka aż 180 miejsc! Sprawdź, jak można się zapisać.

Dla włocławskiej spółki chemicznej szczególnie ważne jest wspieranie edukacji i rozwoju najmłodszych, czego kolejnym potwierdzeniem jest nawiązanie nowej współpracy z WOPR-em.

– ANWIL od zawsze stara się być blisko mieszkańców Włocławka i ich potrzeb. Szczególnie ważne są dla nas dzieci, które w przyszłości stanowić będą o sile całego regionu. Bezpłatne lekcje pływania to projekt, w którym pokładamy duże nadzieje. Z jednej strony dążymy do wyrównywania szans, z drugiej stawiamy na zdrowy styl życia poprzez ukierunkowanie na sport. Umiejętność pływania to również wpływ na bezpieczeństwo i właściwe zachowania nad wodą. Wierzymy również, że wśród uczestników projektu odkryte zostaną nowe talenty, a obecna edycja będzie kontynuowana w przyszłości – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Zajęcia na basenie dedykowane są uczniom szkół podstawowych (klas IV-VIII), ponadpodstawowych i dorosłym w wieku 40+ z Włocławka i powiatu włocławskiego. Lekcje odbywać się będą raz w tygodniu, w grupach dziewięcioosobowych. Zgodnie z założeniami projektu, po cyklu
praktycznych lekcji każdy z uczestników powinien potrafić przepłynąć sposobem dowolnym 50 m, przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów, jak również wykonać bezpieczny skok do wody.

Rekrutacja uczestników do pierwszej tury projektu potrwa do końca lutego br. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić deklarację dostępną na stronie WOPR (www.woprwloclawek.pl) i dostarczyć ją do biura WOPR Włocławek lub wysłać jej skan na adres mailowy. Liczba miejsc jest ograniczona.

W ramach współpracy z ANWILEM, WOPR dodatkowo przeprowadzi w wybranych placówkach edukacyjnych prelekcje dotyczące tego, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, podczas których prezentowane będą podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa.

ANWIL S.A.