NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO

Szkolenie na temat udzialania pierwszej pomocy dzieciom


Sala zabaw dla dzieci „KUBUŚ – Dziecięca Kraina” organizuje spotkanie dla rodziców i opiekunów, podczas którego nauczą się udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Zorganizowanie takiego szkolenia to wyraz wszechstronnej rodzicielskiej troski, aby maluchy zawsze bezpiecznie się bawiły, a rodzice w sytuacjach zagrożenia umieli prawidłowo zareagować.

Nawet najbardziej czujna i niezwykle odpowiedzialna mama, wie, że wypadki są nieuniknione. Świadomym rodzicom proponujemy udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się,  jak udzielić pomocy dziecku w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia (od zwykłego ugryzienia pszczoły, aż po udar słoneczny,  konsekwencje połknięcia małego przedmiotu, akcję reanimacyjną). Chcemy uświadomić rodzicom, że obawy przed odpowiednią reakcją wobec zagrożenia dziecka wynikają z naszej niewiedzy. Opanowane na spotkaniu umiejętności pomogą uratować życie i zdrowie naszemu dziecku lub każdemu, które przypadkiem może znaleźć się w naszym otoczeniu. Życzymy wszystkim, by zawsze na otarcie łez Malca wystarczył całus mamusi, ale jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w kursie.

Spotkanie odbędzie się 21. kwietnia tj. środa o godz. 16.30 w Sali Zabaw „KUBUŚ – Dziecięca Kraina” we Włocławku przy ul. Chocimskiej 4. Koszt spotkania to jedynie 10 zł., ilość miejsc ograniczona. Dodatkowe informacje na stronie internetowej www.kubus.wloclawek.pl