NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

„Baczyński” pozdrawia resztę Świata!

Zespół Szkół nr 4 im.K.K. Baczyńskiego we Włocławku po raz X organizuje Koncert Dzieci Dzieciom. W tym roku Koncert nosi tytuł: Audycja z Radiowęzła i odbywa się pod hasłem „”Baczyński” pozdrawia resztę Świata!”. W koncert zaangażowani są uczniowie szkoły zarówno ci, którzy śpiewają, grają jak i tańczą, zaprzyjaźnieni muzycy, absolwenci szkoły, nauczyciele oraz Rada Rodziców ZS 4.
Piosenki wokół tematu przewodniego: Audycja z Radiowęzła nawiązują do dobrych muzycznych tradycji szeroko pojętej muzyki radiowej zarówno polskiej jak i światowej.

Ponieważ jest to przedsięwzięcie szkolne ma w sobie zamysł nie tylko artystyczny i rozrywkowy ale także edukacyjny poprzez muzyczne nawiązanie do patrona szkoły K.K. Baczyńskiego poety, żołnierza AK, bohatera walczącego o niepodległą Polskę w powstaniu warszawskim.
Honorowy Patronat nad koncertem objął NSZZ Solidarność Włocławek.

Koncert odbędzie się we współpracy z Centrum Kultury „Browar B.”, w sali widowiskowej „Browaru B.”, ul. Łęgska 28 dnia 12 kwietnia (czwartek) o godz.12.00 (koncert dla uczniów) oraz o godz. 18.00 koncert dla szerszej publiczności oraz zaproszonych gości.
Z roku na rok koncert cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród włocławian co podnosi jego rangę do wydarzenia muzycznego na dużą skalę.

ZS 4