NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Babciu, dziadku- bądźcie asertywni

Wizyta policjanta we włocławskim przedszkolu stanowiła kolejne profilaktyczne wyzwanie. Starsze osoby mogły wynieść z niej pożyteczną wiedzę, która jak pokazuje wiele przykładów może być konieczna do wykorzystania.

babciu-dziadku-badzcie-asertywni

Policjant zajmujący się na co dzień prewencją kryminalną wczoraj (03.02.2016 r.) pojechał do Publicznego Przedszkola „Kujawska przystań”. W tym dniu babcie i dziadkowie przedszkolaków zgromadzili się, aby wysłuchać i obejrzeć przygotowany przez ich wnuki występ z okazji niedawno obchodzonego święta. Ta okoliczność stanowiła dla naszego mundurowego idealną okazję do zrealizowania profilaktycznej pogadanki dotyczącej przestępstw na tzw. wnuczka czy form zmodyfikowanych, ale działających wg tego samego schematu.

Dumni i wzruszeni występem maluchów dziadkowie, po części artystycznej wysłuchali przekazu, z którym przybył do nich policjant. Dzięki temu mogli poznać mechanizm działania, którym posługuje się osoba, chcąca wyłudzić pieniądze. Dowiedzieli się w jaki sposób przestępca potrafi zmanipulować, wpłynąć na rozmówcę tak, aby uzyskać cenne dla siebie informacje. Policjant wskazał treści, jakie mogą osoby starsze usłyszeć przez telefon, a które świadczą o tym, że mają do czynienia z oszustami. Zachęcał odbiorców do tego, by gdyby ewentualnie to ich dotyczyła sytuacja, zgłosili to policjantom i podejmowali z nimi współpracę.

Słuchacze mogli upewnić się w jaki sposób z pewnością nie działają mundurowi. Wyniesione ze spotkania treści mogły pobudzić wyobraźnię i ukierunkować w przyjęcie odpowiedniej, asertywnej postawy w kontakcie z oszustem.

KMP we Włocławku