NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Autobusy szkolne kontrolowane przez włocławskich policjantów

Włocławscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” sprawdzają autobusy dowożące dzieci do szkoły. Wszystko po to, aby bezpiecznie dotarły na zajęcia.

Pod koniec sierpnia policjanci z Włocławka sprawdzili oznakowanie przejść w pobliżu szkół, gdzie nie stwierdzono żadnych uchybień w oznakowaniu. Natomiast już od 01 września patrolują okolice placówek oświatowych, gdzie zwracają uwagę na bezpieczne poruszanie się pieszych i kierowców w rejonie szkół.

Kolejnym działaniem podejmowanym w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest kontrola autobusów, które przewożą dzieci do szkół. W każdym przypadku mundurowi sprawdzają stan techniczny i wyposażenie pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.
Do tej pory policjanci nie stwierdzili żadnych uchybień. Niemniej należy pamiętać, że od nas samych w dużej mierze też zależy nasze bezpieczeństwo. Dlatego policjanci przypominają, aby nie wybiegać zza stojącego autobusu, poruszać się prawidłową stroną jezdni i stosować elementy odblaskowe- to tylko niektóre z zasad, o których powinniśmy pamiętać w każdych okolicznościach.

KMP Włocławek