NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Areszt tymczasowy za rozbój

Krótko po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci zatrzymali 34-latka podejrzewanego o dokonanie rozboju w centrum Włocławka. Mężczyzna zaatakował przypadkową kobietę, wobec której użył przemocy, a następnie zabrał jej telefon i oddalił się. Sąd już zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (16/17.12.2023) w centrum Włocławka. Idące tamtędy dwie młode kobiety zostały zaczepione przez nieznajomego mężczyznę, który następnie zaczął być agresywny wobec jednej z nich. Sprawca użył przemocy, a następnie zabrał pokrzywdzonej telefon i oddalił się.
Po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce policyjne patrole. Dysponując rysopisem i kierunkiem ucieczki, policjanci szybko zauważyli i zatrzymali napastnika. Okazał się nim 34-latek. Podczas zatrzymania miał przy sobie telefon, który chwilę wcześniej zabrał zaatakowanej kobiecie.
Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie wytrzeźwiał mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Następnie policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, a tu usłyszał zarzut.
Wczoraj (19.12.2023) odbyło się posiedzenie sądu, który zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.
Mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

KMP Włocławek