NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

APEL pierwszomajowy SLD

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 1 maja co roku spotykamy się przy pomniku Ludzi Pracy na włocławskich bulwarach, aby póżniej razem przejść w pochodzie ulicami naszego miasta.

Pierwszy maja to święto ludzi pracy ale także możliwość wyrażenia protestu przez tych, którzy tej pracy nie mają.

Pierwszy maja jest dla nas wszystkich szansą na wyrażenie naszej jedności w budowaniu państwa równości i sprawiedliwości społecznej. Gdzie nie trzeba będzie pracować do 67 roku życia, przy 20% bezrobociu. Takiej rządowej reformie emerytalnej jako lewica mówimy stanowczo „NIE” i domagamy się ogólnonarodowego referendum.

Razem dajmy zatem dowód naszej siły, odwagi i determinacji w walce o nowoczesne państwo, które jest członkiem wspólnoty europejskiej, a ze standardami Unii Europejskiej ma niewiele wspólnego.

Dajmy dowód naszej troski o sprawy kraju i regionu. Troski o przyszłość naszą, naszych dzieci i naszych bliskich.

Spotkajmy się o godzinie 10.00 pod pomnikiem Ludzi Pracy na Bulwarach. Niech nie zabraknie tam Państwa bliskich, przyjaciół, sąsiadów i znajomych.

W imieniu Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, serdecznie zapraszam wszystkich włocławian do wzięcia udziału w manifestacji, która przejdzie ulicą 3 maja pod pomnik na Placu Wolności.

RM SLD