NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

ANWIL zadba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu – także latem!

Należąca do Grupy ORLEN chemiczna spółka wspólnie z włocławskim WOPR-em rozpoczęła realizację projektu pn. „Bezpieczny wypoczynek na kąpieliskach”.
Jest to kolejne działanie realizowane we współpracy tych dwóch podmiotów, które ma na celu realną poprawę bezpieczeństwa w zakresie wypoczynku lokalnej społeczności. Projekt „Bezpieczny wypoczynek na kąpieliskach” realizowany jest w okresie letnim we Włocławku – na Kąpielisku Miejskim nad Jeziorem Wikaryjskim i Jeziorem Czarnym. W jego zakres wchodzi m.in. wyposażenie kąpielisk w profesjonalny sprzęt ratujący życie (np. defibrylatory, apteczki), zapewnienie dodatkowego i widocznego zabezpieczenia terenu wypoczynku (m.in. wieże ratownicze, komplet nowych boi czy wytyczenie korytarza życia), jak również bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

– ANWIL konsekwentnie realizuje działania skupiające się na lokalnej społeczności
– na bieżąco odpowiadamy na jej potrzeby i w zależności od sytuacji staramy się jak najlepiej na nie odpowiadać. To sprawia, że od lat jesteśmy wiarygodnym i zaangażowanym „sąsiadem” – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWIL S.A.

Warto nadmienić, że spółka realizuje także wspólnie z WOPR-em jeszcze jeden społeczny projekt – bezpłatne zajęcia pływania dedykowane dzieciom oraz osobom w wieku 40+.
Praktyczne lekcje odbywają się od lutego br. na jednym z miejskich basenów.

– To, co udało się wypracować WOPR-owi wspólnie z ANWILEM to nie jednorazowe akcje czy eventy, ale dobrze przemyślany plan działań, mający realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Działamy w kilku obszarach – po pierwsze uczymy mieszkańców pływania, kolejno zapoznajemy z praktycznymi zasadami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy, a wreszcie – jako profesjonalne służby ratunkowe – mamy możliwość
prowadzenia swoich działań na najwyższym poziomie. To pokazuje kompleksowość naszego wspólnego działania – podsumował Sławomir Mularski, Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Włocławku.

ANWIL S.A.