NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

ANWIL S.A. zaprasza na koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych Polaków w historii. Mówi się o nim – papież przełomów, człowiek pokoju i dialogu czy inspirator przemian. Wszystkie te określenia pokazują, jak ważną był on postacią i jak silnie zapisał się w pamięci kolejnych pokoleń. Tegoroczna 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie jego naukę i dziedzictwo.

Z tej okazji, 28. sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku odbędzie się wyjątkowy koncert pod tytułem „Niech zstąpi Duch Twój”. Wśród wykonawców, którzy zaśpiewają, będą m.in. Mateusz Ziółko, Mietek Szcześniak, Olga Szomańska, Marek Piekarczyk czy Sound’n’Grace. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, koncert w katedrze może obejrzeć ograniczona liczba osób. Dlatego też wydarzenie będzie transmitowane „na żywo” na profilu Facebook oraz kanale YouTube Diecezji Włocławskiej. Organizatorem koncertu jest Parafia Katedralna we Włocławku, natomiast ANWIL S.A. jako firma, która od wielu lat inicjuje i wspiera działania kulturalne w regionie, objął wydarzenie partnerstwem strategicznym.

Koncert to nie pierwsza inicjatywa ANWILU, która ma na celu uczczenie 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Korporacyjna Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA realizuje właśnie program grantowy – „Budujemy mosty”, którego inspiracją były nauki Papieża Polaka. Ideą programu jest promowanie integracji, tolerancji i wzajemnego szacunku pomiędzy różnymi środowiskami.
Więcej na ten temat znajduje się na www.anwildlawloclawka.pl/Budujemy-mosty.

ANWIL S.A.