NaszWłocławek.pl

Włocławski Portal Informacyjny

Po tegorocznym „odmrożeniu” działań sportowych, żeglarze z YACHT CLUB ANWIL organizują już po raz 23-ci Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP 2021 – memoriał Jerzego Fijki. Mistrzostwa odbędą się w dniach 4 – 5 – 6 czerwca 2021 na wodach jeziora Włocławskiego (Zalew Włocławski) w klasach: T-1, T-2, T-3, MICRO i OPEN Jednokadłubowe.

Otwarcie Mistrzostw odbędzie się w piątek 4 czerwca o godz. 10:00, w siedzibie YCA w Marinie Zarzeczewo. Uroczystość otwarcia, jak i sam program towarzyszący – z wiadomych względów – jest w tym roku również skromny, bo zgodnie z zaleceniami, wiele działań – w tym szczególnie integracyjnych a towarzyszących z reguły takim wydarzeniom, nie odbędzie się. Zastąpią je warsztaty Letniej Szkoły Regatowej, podczas których uczestnicy będą uzupełniać swoją wiedzę z tajników regatowych zmagań od samych mistrzów.

Tradycyjnie Sponsorem Głównym mistrzowskich regat, jest przychylna żeglarstwu polskiemu od wielu lat, czołowa włocławska firma ANWIL S.A. znany w kraju producent m. im. nawozów sztucznych i polichlorku winylu.

W tym roku, po raz kolejny, podczas regat będzie można obserwować kunszt żeglarski wielu bardzo utytułowanych polskich sterników, posiadaczy wielu tytułów – w tym Mistrzów Polski jak i Świata. Tu zobaczyć będzie można m.in. najbardziej aktualnie utytułowanego, bo aż dziewięciokrotnie, Mistrza Świata w klasie MICRO gdańszczanina Piotra Tarnackiego.

YACHT CLUB ANWIL